Jaki zegarek dla dziecka wybrać?

0
932

W dzisiejszych czasach dzieci korzystają z wielu urządzeń elektronicznych. To komputery, tablety czy smartfony. Można zatem zastanowić się czy kolejny gadżet w postaci zegarka jest dziecku potrzebny. A jeśli tak, to jaki zegarek wybrać? Warto zatem poznać kilka istotnych informacji na temat zegarków dla dzieci.

Czy kupić dziecku zegarek?

Chyba każdy rodzic zgodzi się z tym, że dziecko należy uczyć punktualności już od najmłodszych lat. Jednak, aby było to możliwe, dziecko musi mieć możliwość sprawdzenia aktualnej godziny w każdym momencie. Oczywiście dziecko może kontrolować godzinę posiadając telefon. To rozwiązanie jednak nie zawsze się sprawdza. Dlatego też zakup zegarka dla dziecka jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że na rynku dostępne są różne zegary dla dzieci. Jego wybór nie może być jednak przypadkowy. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając zegarek dla dziecka?

Zegarek analogowy czy elektroniczny?

W przypadku zegarka elektronicznego odczytanie godziny może być dla dziecka łatwiejsze. Jednak w przypadku pierwszego zegarka warto jest postawić na model analogowy. W ten sposób dziecko nauczy się odczytywać godzinę z takiego zegarka, co na pewno zaowocuje w przyszłości. To świetny sposób na połączenie nauki cyfr z nauką odmierzania czasu. Zegarek będzie zatem pełnił funkcję nie tylko praktyczną, ale i edukacyjną. Z czasem analogiczne zegary dla dzieci można oczywiście zamienić na te elektroniczne. To już zawsze indywidualna decyzja.

Materiał wykonania zegarka dla dziecka

Wybierając zegarek dla dziecka dużą uwagę zwrócić należy na materiał, z którego zegarek został wykonany. Przede wszystkim nie powinno się wybierać zegarków ze skórzanym paskiem. Choć takie zegarki sprawdzają się w przypadku osób dorosłych, to jeśli chodzi o dzieci to już niekoniecznie. Skórzany pasek może ulec szybko uszkodzeniu przy nieprawidłowym użytkowaniu. Dzieci ze swojej natury są bardzo aktywne. Nietrudno tu o nieumyślne uszkodzenie skórzanego paska. Zegary dla dzieci nie powinny mieć także stalowej bransolety. Taka bransoleta może bowiem skaleczyć skórę dziecka. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być wybór zegarka z silikonowym bądź nylonowym paskiem. To materiały lekkie, wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i odporne na działanie wody. W przypadku dzieci wodoszczelność zegarka jest bardzo ważna. Zwłaszcza choćby wtedy, kiedy dziecko korzysta z basenu. Nie będzie wówczas problemu jeśli dziecko zapomni wcześniej zdjąć zegarek. Tak samo jest w przypadku codziennego mycia rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here