Szkoła jest miejscem, w którym spędza się wiele lat. Z tym miejscem kojarzy się wiele przedmiotów, na pewno jednak na pierwszym miejscu powinna być postawiona tablica szkolna. W każdej szkole jest ich wiele, przynajmniej jedna w sali lekcyjnej. Obecnie jednak ich wybór jest znacznie większy niż wiele lat temu, dlatego nie zawsze dobór najlepszych jest łatwą decyzją.

Tablice kredowe w każdej szkole

Tablica kredowa z pewnością jest jedną z najczęściej wybieranych do szkół. Zazwyczaj mają kolor zielony lub czarny, a utrzymanie ich w czystości nie jest większym problemem. Wystarczy wilgotna gąbka lub szmatka, aby szybko usunąć napisane wcześniej treści. Z pewnością tablice kredowe zaliczyć można do jednych z tańszych rozwiązań, nowocześniejsze produkty są nieco droższe. Tablice kredowe ponadto mają dość dużą wytrzymałość, a ponadto korzystanie z nich jest stosunkowo tanie, wymaga bowiem jedynie kredy.

Alternatywa dla tablicy kredowej

Pewną alternatywą dla tablic kredowych z pewnością jest tablica magnetyczna. Spełnia podobną funkcję – służy do przekazywania treści w czasie zajęć czy bieżącego omawiania rozwiązanych zadań. Na tego typu tablicach zamiast kredy stosuje się specjalne markery, które można zetrzeć przy pomocy szmatki lub odpowiednich gąbek. Podczas gdy tablice kredowe mają ciemny kolor, tablice magnetyczne są białe. Można na nich używać markerów w różnych kolorach.

Nowoczesność w edukacji

Tablice interaktywne coraz częściej można znaleźć w szkołach. Są one rodzajem urządzenia, które może współpracować z komputerem czy rzutnikiem. Niewątpliwą zaletą są ich funkcje, tablice bowiem reagują na dotyk, dzięki czemu zastępują myszkę. Na niektórych ich rodzajach można dodatkowo rysować, jednak w tym celu można wykorzystywać jedynie specjalnie do tego stworzone markery.

Ciekawe prezentacje prac

Tablica korkowa to jedna z często spotykanych tablic nie tylko w szkolnych klasach. ale również na szkolnych korytarzach. Służą one przede wszystkim do prezentacji prac uczniów, ogłoszeń czy innych, niezwykle przydatnych treści. Częstym widokiem na szkolnych korytarzach jest również tablica sensoryczna. Są to tablice składające się z różnorodnych, często ruchomych elementów, mają również powierzchnię pokryta różnymi materiałami. Ich celem jest rozwijanie zmysłów dzieci, bardzo często wykorzystywane są w przedszkolach.

Dobór odpowiedniej tablicy powinien być podyktowany przede wszystkim wymogami danej placówki. Często problemem bywa ograniczony budżet, jakim placówka dysponuje na zakup takich pomocy. W tablice interaktywne często w pierwszej kolejności wyposażane są pracownie informatyczne czy matematyczne, w których bardzo się one przydają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here