Jazda na rowerku lub hulajnodze to ogromna frajda dla każdego malucha. Dzieci potrafią czerpać radość z jazdy nawet przez długi czas, zapewniając rodzicom chwilę wytchnienia od wspólnej zabawy. Tylko właśnie, co wybrać – rowerek biegowy czy hulajnogę? Podpowiadamy!

Rowerek biegowy – pierwszy rower dla dziecka

Rower biegowy składa się z ramy, kierownicy, siodełka i kół. Pozbawiony jest pedałów, łańcucha i zębatek. Jazda na rowerku biegowym polega na odpychaniu się nóżkami od podłoża. 

Do największych plusów takich pojazdów bez wątpienia zaliczymy wysoką stabilność, która gwarantuje bezpieczną jazdę – nawet po nierównym terenie. Rowerek biegowy znakomicie sprawdza się zarówno na chodnikach i innych utwardzonych powierzchniach, jak i na leśnych lub polnych ścieżkach. 

Jazda się na rowerku wzmacnia mięśnie nóg i poprawia koordynację ruchową. To znakomicie przygotowuje brzdąca do jazdy na normalnym rowerze – nawet bez bocznych kółek. 

Przy wyborze rowerka biegowego warto zwrócić uwagę na jego wykonanie i funkcjonalność. W prawidłowo dobranym modelu dziecko, siedząc na siodełku, powinno całą stopą dotykać podłoża. Dzięki temu jazda będzie komfortowa i bezpieczna. 

Dwukołowe rowerki biegowe to odpowiednie rozwiązanie dla maluchów, które ukończyły 2. rok życia. Dla mniejszych szkrabów poleca się trój- lub czterokołowe jeździki. Jeździki działają na takiej samej zasadzie jak rowery.

Hulajnoga, czyli ciekawa alternatywa dla rowerków

Jazda na hulajnodze to znakomita zabawa, mnóstwo satysfakcji i świetne wsparcie dla rozwoju fizycznego malucha. Hulajnoga poprawia koordynację ruchową i zmysł równowagi, a także uczy dziecko błyskawicznie reagować na przeszkody, które pojawiają się na drodze. 

Hulajnogi są lekkie i bezpieczne. Poleca się je dla dzieci powyżej 2. roku życia. Najlepiej sprawdzają się modele trójkołowe, które zapewniają najwyższą stabilność podczas jazdy. Przy wyborze hulajnogi warto zwrócić uwagę na wysokość kierownicy oraz średnicę kół. 

Ciekawą alternatywą dla klasycznej hulajnogi jest model 2w1 Scoot & Ride łączący hulajnogę z jeździkiem. Pojazd dostępny jest na stronie https://kidspace-shop.com/hulajnoga-dla-dzieci/. Hulajnoga-jeździk to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, odpowiednie dla dzieci od 1. roku życia! Produkt to: 

  • wygodne, miękkie, odpowiednio wyprofilowane siedzisko, 
  • praktyczny, nożny hamulec,
  • antypoślizgowy podest, 
  • uchwyty zapobiegające ześlizgiwaniu się rączek,
  • wytrzymała rama z polipropylenu.

Hulajnoga Scoot & Ride jest komfortowa i całkowicie bezpieczna. Nie zawiera żadnych ostrych krawędzi, rogów i innych elementów, które mogłyby zranić dziecko. Jazda na hulajnodze 2w1 to prawdziwa frajda!

W sklepie Kidspace-shop.com dostępne są również klasyczne hulajnogi, rowerki biegowe i jeździki dla najmłodszych. Każdy klient znajdzie w ofercie idealny pojazd dla swojej pociechy. Wybór to kwestia indywidualna. Pod uwagę warto wziąć budowę ciała malucha, jego siłę i zmysł równowagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here