Pokój dziecięcy to specyficzne miejsce, w którym musi znaleźć się strefa snu, nauki i zabawy. Czasami trudno jest tak zorganizować przestrzeń, aby nasza pociecha czuła się w niej komfortowo. Zwłaszcza, że dzieci mają całą masę przeróżnej maści przedmiotów – od zabawek, przez artykuły kreatywne, pomoce naukowe, książki, sprzęt sportowy, na ubraniach kończąc.

Nauka od początku

Ubrania – to temat, który tworzy odwieczny konflikt między rodzicami a ich dziećmi. Porozrzucane, wymięte, czyste wymieszane z brudnymi – tak z reguły wygląda podłoga i szafa w pokoju dziecięcym, a często też w młodzieżowym. Warto już od najmłodszych lat uczyć naszego malucha porządku, także w szafie z ubraniami. Wpojone na starcie nawyki zaprocentują w przyszłości, kiedy nie będziemy musieli bez przerwy przypominać o segregacji rzeczy i wkładaniu ich na swoje miejsce. Wykonanie tego niełatwego zadania jest możliwe, jednak potrzeba do niego żelaznej konsekwencji, uporu, a także dobrego zaaranżowania przestrzeni dziecięcej. Do tego celu przyda się dobrze przemyślana szafa, pojemniki, segregatory i wieszaki dla dzieci. Szczególnie przydadzą się ozdobne wieszaczki z motywami zwierzątek – dzięki chętnie będą ich używać. Znajdziesz je tutaj: https://www.dekoori.pl/kategoria/wieszaki-dla-dzieci.

Przemyślana szafa

Ubrania najwygodniej przechowuje się w szafie. Jednak bez względu na jej wielkość, żadna nie będzie przydatna jeśli zabraknie w niej dobrej organizacji. Ważne jest również, aby ograniczać ilość rzeczy. Warto przemyśleć chowanie tych brań, które nie są noszone w aktualnym sezonie. Dotyczy to szczególnie grubych rzeczy zimowych, które zajmują latem miejsce. Koniecznie musimy również regularnie sprawdzać wieszaki dla dzieci, bo być może nasz maluch wyrósł już z konkretnych ciuszków – dzieci rozwijają się bardzo szybko, dlatego niektóre ubrania potrafią im służyć zaledwie przez jeden sezon.

Organizacja to podstawa

Wszystkie skarpetki, bielizna, apaszki i inne drobiazgi powinny spoczywać posegregowane w szufladach. Najlepszym rozwiązaniem są szuflady ze specjalnymi wkładami z przegródkami, do których dziecko może włożyć każdą parę osobno. W ten sposób poranne przygotowania do szkoły czy przedszkola nie zamienią się w gorączkowe poszukiwania drugiej skarpetki.

Do tiszertów, bluzek i sukienek przydadzą się wieszaki dla dzieci. Oczywiście można przechowywać je „na leżąco”, czyli złożone i ułożone w słupek, jednak dziecko, które usilnie poszukuje swojej ulubionej koszulki z delfinkiem, księżniczką, czy samochodem wyścigowym potrafi kompletnie zburzyć naszą misternie układaną wieżę. Na wieszakach możemy rozwiesić wszystkie tiszerty w taki sposób, aby dziecko bez problemu mogło samodzielnie wybierać garderobę na każdy dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here