Wybór butów jesiennych to czasami bardzo ciężkie zadanie. Buty dziecięce powinny spełniać wiele norm. Muszą być nie tylko wygodne, ale także niekrępujące, przewiewne, lekkie i nieprzemakalne. Kryteria te z pewnością spełnia obuwie dziecięce Bartek. Buty tej firmy dostępne są w wielu modelach, kolorach oraz rozmiarach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru butów dla dziecka na sezon jesienny?

Wybór właściwego modelu

Buty przeznaczone na jesień występują w kilku modelach. Są to bardzo popularne półbuty trzewiki, ale także kozaki. Wszystkie wymienione modele znajdziemy  w ofercie producenta obuwia dziecięcego Bartek. Zakup któregokolwiek z nich powinien być uwarunkowany aktualną oraz prognozowaną na jesień pogodą.

Początek jesieni jest sezonem przejściowym. Daleko wówczas do pierwszych mrozów, czy też ulewnych deszczy. Idealnym rozwiązaniem w takiej chwili są półbuty. Niewysoka cholewka i przewiewny materiał sprawią, że stopa nie spoci się, nawet w przypadku wysokiej temperatury na zewnątrz.

Równie dobrym rozwiązaniem, zarówno na początek jesieni, jak i w szczycie sezonu, będą trzewiki. W przeciwieństwie do półbutów charakteryzują się one wyższą, sięgającą za kostkę cholewką. Dodatkowo niektóre trzewiki posiadają w środku niezbyt grube, wysokiej jakości ocieplenie. Takie buty spokojnie można założyć dziecku, nawet gdy pada deszcz, ponieważ jest nieprzemakalne.

Ostatnim rodzajem butów jesiennych, które dziecko może nosić o tej porze roku, są kozaki. Model ten sprawdzi się zwłaszcza pod koniec jesieni oraz jako przejściowy na początku zimy. Są one wyższe niż trzewiki i obowiązkowo ocieplane. Wśród obuwia dziecięcego Bartek znajduje się wiele różnych modeli kozaków. Wszystkie wykonane są z materiałów naturalnych. Dzięki czemu dopasowują się do stopy, zapewniają jej przewiewność, ciepło, suchość oraz ochronę przed przemakaniem.

Sposób zapięcia dostosowany do umiejętności dziecka

Decydując się na zakup butów jesiennych dla małego dziecka, należy obowiązkowo zwrócić uwagę na to, czy ich zakładanie nie sprawi malcowi problemu. Najlepszą opcją dla dzieci w wieku przedszkolnym są buty na rzep lub suwak. Suwak może być trochę trudniejszy w użytkowaniu. Z rzepem poradzi sobie nawet 2 – 3-latek.

Obuwie dziecięce Bartek, takie jak np. https://butynalata.pl/pol_m_Obuwie-dzieciece_Producent_Bartek-386.html dostosowane jest się do potrzeb rozwojowych dziecka. Dlatego też w ofercie  dostępne są modele łączące w sobie dwie różne funkcje zapinania.  Jest to korzystne w przypadku dzieci starszych, które rozpoczynają naukę wiązania butów. Buty posiadające rzep lub sznurówki dodatkowo z wyposażone są w boczny suwak. W przypadku problemów z zawiązaniem lub rozwiązaniem buta, brakiem czasu, użycie suwaka staje się wyjściem awaryjnym z sytuacji.

Jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Zmierzenie stopy małemu dziecku nie jest łatwe. Kupując obuwie dziecięce Bartek, klient otrzymuje dostęp do specjalnej tabeli rozmiarowej. Podane są w niej poszczególne rozmiary i dostosowane do nich długości wkładek. Jedynym co należy zrobić, jest zmierzenie długości stopy. Do otrzymanego wymiaru należy dodać 0,5 – 1 cm, w zależności od tego, jak grube jest ocieplenie w bucie i jakiego rodzaju skarpetki dziecko będzie do danych butów nosiło.

Dlaczego jesienne obuwie dziecięce Bartek będzie najlepszym wyborem dla każdego dziecka? Ponieważ produkty te można dopasować nie tylko pod względem długości, ale także szerokości. Dzięki temu oraz szerokiemu wyborowi modeli łatwiejsze jest znalezienie tej idealnej pary butów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here