Małe dzieci ze względu na brak bujnej czupryny i nie do końca rozwiniętą termoregulację powinny nosić czapki znacznie częściej niż dorośli. Wybór nakrycia głowy powinien jednak być dobrze przemyślany. W ten sposób można uniknąć np. przegrzania malucha czy też rozdrażnienia z powodu dyskomfortu. Sprawdź, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań czapki dla dziecka.

Pora roku

W pierwszej kolejności z pewnością należy wziąć pod uwagę porę roku. Czapki dla dzieci na zimę powinny chronić malucha przed mrozem. Oznacza to grubsze tkaniny i bardziej zabudowane projekty. Z kolei w przypadku modeli na lato ważne jest np. zabezpieczenie przed wiatrem bądź słońcem. Ponadto warto zwrócić uwagę na potrzeby dziecka, zwłaszcza jeśli jest już w wieku, który pozwala na dość swobodną komunikację.

Rozmiar

Czapki dla dzieci bardzo często mają oznaczenia dotyczącego wieku, co może być cenną podpowiedzią dla rodziców. Ponadto wiele firm decyduje się na umieszczenie informacji o obwodzie głowy. Wystarczy zatem zmierzyć malucha, aby dość szybko znaleźć prawidłowy rozmiar czapki. Dla komfortu dziecka bardzo ważne jest też to, aby wybrany model nie był ani za mały, ani zbyt duży. Warto jednak wziąć pod uwagę delikatny zapas.

Tkanina

Wybór tkaniny jest niezmiernie istotny w przypadku czapek dla dzieci. Sztuczne, niezbyt przewiewne materiały mogą powodować pocenie, co z kolei zwiększa ryzyko przewiania i choroby. Należy też raczej unikać tkanin, które mogą powodować reakcje alergiczne. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się czapki z bawełny, która sprawdzi się właściwie o każdej porze roku. Ponadto można sięgnąć po modele wykonane np. z grubszej dzianiny.

Komfort

Niewygodna czapka może sprawić, że dziecko nie będzie chciało jej nosić. Ponadto maluch może być rozdrażniony, a także może reagować na dyskomfort płaczem. Może też pojawić się problem ze snem podczas spacerów. Z tego powodu należy się upewnić, że czapka nie uciska głowy bądź nie zsuwa się na oczy. Ponadto warto postawić na przewiewne, przyjemne w dotyku tkaniny, które zapewniają wysoki poziom komfortu termicznego.

Design

Podczas zakupów zdecydowanie nie można zapomnieć również o kwestiach związanych z designem. Wysokiej jakości czapeczki z oferty sklepu online e-kominiarki.pl mogą mieć np. urocze uszy bądź motyw dinozaurów. Ponadto są dostępne w wielu niebanalnych kolorach, co ułatwia dopasowanie do innych elementów garderoby malucha. W przypadku starszych dzieci na pewno warto wziąć pod uwagę również ich gust.

Jakość

Choć małe dzieci dość szybko wyrastają z czapek, to nadal warto postawić na wysoką jakość. W ten sposób wybrany model bez problemu przetrwa cały sezon. Na dodatek zachowa dobrą kondycję i w przyszłości będzie można przekazać go młodszemu rodzeństwu malucha bądź innym krewnym. Niekiedy możliwa jest także oczywiście sprzedaż czapki. Ponadto wysokiej jakości produkty często są też po prostu wygodne i lepiej zabezpieczają głowę dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here