Każdy rodzic wie, że dzieci najbardziej interesuje świat rzeczywisty, wszystko, co ich otacza. Maluchy najwięcej czasu spędzają w otoczeniu rodzinnym, w domach i na podwórkach. Chyba każda mama pamięta, jak była na skraju cierpliwości, kiedy ich brzdąc po raz setny bawił się wtyczkami i majstrował coś przy kontaktach elektrycznych. Większość mam przypomina sobie jak nasza pociecha „gotując zupę”, przewróciła kuchnię do góry nogami. Ileż to tatusiów remontując szafkę w pokoju, miało małych pomagierów, którzy asystowali im we wkręcaniu gwintów śrubokrętem. Dziś uspokajamy wszystkich rodziców- jest to rzecz jak najbardziej naturalna. Dzieci, poczynając od mniej więcej drugiego roku życia, interesuje wszystko, co znajduje się wokół nich. A przede wszystkim chciałyby robić to samo, co ich rodzice. To oni od pierwszych dni życia są dla nich autorytetami. Ileż to zabawek, misiów pluszowych, kolorowanek i książeczek było zainteresowaniem naszego maluszka tylko przez krótki czas? Dlaczego? Odpowiedź jest prosta- mama i tata robią coś innego.

SŁOŃ I ŻYRAFA NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM TWOJEGO MALUCHA

Tablice manualne (zwane też manipulacyjnymi i sensorycznymi) to bezpiecznie wykonana płyta wraz z elementami, które są do niej przymocowane. Więcej informacji o nich znaleźć można tutaj: https://foxyfamily.pl/tablica-manipulacyjna-co-to-takiego/. To idealna alternatywa dla przytulanek, maskotek, czy też zabawek interaktywnych. Na tablicy umieszczane są przedmioty codziennego użytku, którymi tak bardzo fascynuje się nasza pociecha. Dziecko je dotyka, przesuwa, przyciska, a w ten sposób rozwija psychomotorykę całego ciała, zwiększa sprawności manualne reki oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Rozwijają się doznania wzrokowe (widzę kalkulator), słuchowe (słyszę jego stukanie przy dotykaniu klawiszy), czuciowe (klawisze są śliskie/szorstkie/duże/małe). Tablica manualna uczy naszą pociechę cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji. Poprzez systematyczne powtarzanie pewnych czynności, dziecko nabywa wprawy i perfekcji. Istotną kwestią jest personalizacja tablic manualnych. Jedne są w kształcie słonia, inne żyrafy, liska czy koali. Każde zwierzę ma swoje imię, tak aby dziecko mogło zaprzyjaźnić się z towarzyszem przygód poznawczych.

BUDUJ, ROZWIJAJ I ZABARWIAJ ŚWIAT SWOJEJ POCIECHY

Chcesz wspierać rozwój psychomotoryczny, ruchowy i poznawczy twojego dziecka? Szukasz znakomitego prezentu dla dziecka, które skończyło 3. rok życia?  Tablica manualna jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich rodziców. Doskonale zakomponowane, bezpieczne, posiadające certyfikat Forest Stewardship Council®- FCS dostępne są na foxyfamily.pl. Sklep posiada bardzo szeroki wybór tablic manualnych o różnych kształtach w konkurencyjnych, odpowiednio niskich cenach dla tego rodzaju produktów dla dzieci. Co ważne, jak nie najważniejsze; sklep założyli rodzice dwójki dzieci, a tablice zaprojektowali na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń w trakcie wychowywania swoich maluchów.

Możesz doczytać: http://ewawojciechowska.pl/sprytne-tablice-manipulacyjne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here