Czym się zajmuje i w jakich przypadkach pomoże prawnik rozwodowy?

0
657

Każdy adwokat działający w branży prawniczej zajmuje się innym rodzajem spraw. Ten specjalizujący się w sprawach rozwodowych kompleksowo zajmie się ustaniem związku małżeńskiego od strony przepisów w sposób najkorzystniejszy dla jego klienta.

Zakres obowiązków prawnika rozwodowego

Specjalista zajmujący się sprawami prawa rozwodowego pomaga klientowi ustalić najważniejsze kwestie, które mogą mieć znaczenie dla jego późniejszego życia po stwierdzeniu przez sąd ustania związku małżeńskiego.

Podczas rozprawy ustalane są następujące sprawy, w których trzeźwe spojrzenie prawnika i jego znajomość przepisów prawa może okazać się nieoceniona:

  • uznanie osoby winnej za ustanie związku małżeńskiego,
  • rozkład majątku, który do tej pory był wspólny dla obu małżonków,
  • ustalenie, które z rodziców będzie sprawowało opiekę nad niepełnoletnim dzieckiem lub dziećmi,
  • ustalenie kwestii alimentacyjnych na rzecz dziecka lub dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia.

Prawnik rozwodowy oprócz zadbania o interes i godne życie klienta po sprawie rozwodowej, jest również w stanie pomóc w profesjonalnym wypełnieniu wszystkich pism niezbędnych do przekazania konkretniej instytucji sądowej.

Prawnik rozwodowy służy pomocą w:

  • udzielaniu porad prawnych –  nie wszystkie sprawy, z którymi klienci odwiedzają prawnika wymagają skomplikowanej procedury. Czasami wystarczającą pomocą jest udzielenie fachowej i skutecznej porady,
  • tworzeniu wzorów pism i umów, w tym także pozwów o rozwód – Prawnik rozwodowy stworzy odpowiedni wzór każdego pisma, którego złożenie będzie niezbędne w sądzie,
  • reprezentowaniu interesów swojego klienta przed sądem – wykonuje to w sposób profesjonalny i walczy o interes swojego klienta. Dodatkowe informacje w tym zakresie można znaleźć w poglądowej ofercie – https://www.krp-ks.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne-spadkowe/.

Prawnik rozwodowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług

Rozwód jest uznawany przez psychologów za drugą najpoważniej odbijającą się na emocjach traumę, która może spotkać człowieka w życiu. Dlatego, gdy się przydarzy warto zaufać profesjonaliście, który nie będzie uczuciowo związany ze sprawą a przez to zachowa obiektywny osąd rzeczywistości.

Podsumowując warto zatrudnić prawnika, ponieważ:

1) zapewnia klientowi szybsze uporanie się z kłopotliwą i stresującą procedurą sądową. Prawnik przygotuje pozew rozwodowy, który nie będzie zawierał żadnych błędów a dzięki temu   przeprowadzenie sprawy rozwodowej będzie możliwe zdecydowanie szybciej i sprawniej,

2) ograniczy i oszczędzi to klientowi konieczności wielokrotnego stawiania się w sądzie. Prawnik może uczestniczyć w rozprawach bez jego udziału. Sam będzie musiał uczestniczyć jedynie w czasie osobistego przesłuchania,

3) profesjonalna wiedza i doświadczenie prawnika pozwoli ocenić realne szanse na wygraną, złożenie apelacji, czy rozwiązanie spraw czysto formalnych, na których zwykły śmiertelnik nie zna się tak dobrze jak profesjonalista.

Ten artykuł może cię zainteresować: http://www.gazeta-rawicka.pl/ile-kosztuje-rozwod/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here