Remont kojarzy się zazwyczaj z wielkim bałaganem oraz dużą ilością nerwów i stresu, a także wydanie sporej sumy pieniędzy. Metamorfoza łazienki wcale nie wiąże się z zaciąganiem pożyczki lub odkładania pieniędzy przez kilkanaście miesięcy czy nawet lat. Oto kilka przydatnych trików, dzięki którym odnowimy swoje wnętrze nie do poznania, a także nie wydamy dużej sumy pieniędzy. Jesteście ciekawi? Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/metamorfoza-lazienki/

Łazienka miejsce dla relaksu i nie tylko 

Łazienka jest to nie tylko miejsce, w którym wykonujemy codzienną pielęgnację, ale również miejsce do relaksu. W łazience możemy urządzić sobie domowe spa, bez wychodzenia w domu. Dodatkowym atutem jest to, że jeżeli znajduje się w niej wanna. Możemy wrzucić do niej kule do kąpieli, dodać ulubione olejki eteryczne, na twarz założyć maseczkę pielęgnacyjną i całkowicie odpłynąć, zanurzając się w relaksie. Ważne jest to, aby było to miejsce przede wszystkim, w którym czujemy się dobrze i komfortowo. Jak wszyscy wiemy wystrój wnętrza odgrywa w tym bardzo duże znaczenie. 

Jak wykonać szybką metamorfozę łazienki?

Metamorfoza łazienki należy zacząć przede wszystkim od sprzątania. Będzie ono odgrywało kluczową rolę, ponieważ dzięki niej będziemy mogli wszystko ładnie rozplanować. Wyjmijmy więc z niej wszystkie akcesoria pielęgnacyjne, kosmetyki, a także elektronikę, która się tam znajduje (na przykład suszarkę czy prostownicę).

Teraz kiedy wszystko mamy już sprzątnięte pora zabrać się za umycie kafelek. Do całości idealnie sprawdzi się mop. Jednak jeżeli chodzi o fugi, możemy użyć nieużywanej szczoteczki do zębów. 

Kolejnym krokiem będzie malowanie. Do tego konieczny będzie zakup specjalnej farby, która jest dostępna w każdym markecie budowlanym typu Castorama, Leroy Merlin czy OBI. Szukaj (bądź poproś o pomoc pracowników) specjalnych farb do łazienek przeznaczonych do malowania kafli. Będą one nie tylko trwałe, ale również odporne na zabrudzenia. Dodatkowo w łatwy sposób będzie można je czyścić za pomocą środków czystości. 

Kiedy kafelki są już pomalowane pora na wybór dodatków. Jeżeli meble w Twojej łazience są białe, a Ty zdecydowałeś się na farby w kolorze ecru, możesz dokupić do tego dodatki w takim samym kolorze. Dzięki temu Twoja łazienka z całkowicie nowego i odświeżonego wyglądu, a Ty będziesz mogła się cieszyć metamorfozą za niewielkie pieniądze.

Zobacz też: http://www.malemen.pl/jak-oszczedzac-wode/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here