Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami, zatem już dziś warto zastanowić się nad prezentem dla dziecka, które po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele produktów, które możemy dobrać odpowiednio do budżetu, którym dysponujemy. Wśród prezentów, które w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, są zegarki komunijne dla dzieci.

Prezenty niskobudżetowe

Prezent komunijny, wbrew pozorom, nie musi być drogi. Nieco tańsze podarunki to doskonała propozycja dla osób, które nie uczestniczą w przyjęciu, a jedynie udają się do kościoła. Mogą one zdecydować się na zakup Biblii bądź innego rodzaju książki o tematyce religijnej, która dedykowana jest właśnie najmłodszym. Innym pomysłem na niskobudżetowy prezent będzie bombonierka bądź pięknie opakowany kosz słodyczy. Możemy też zdecydować się na zdobiony różaniec bądź książeczkę z modlitwami.

Prezent z wyższej półki

Jeśli chcemy podarować dziecku nieco bardziej wartościowy prezent, to warto zdecydować się na dziecięce zegarki komunijne, takie jak np. https://tayma.pl/pl/menu/zegarki-dzieciece/komunijne-270.html. Powodem jest fakt, iż dziecko przystępujące do Komunii Świętej najczęściej oczekuje poważniejszych prezentów – nie zadowolą go zabawki czy innego rodzaju podarunki zarezerwowane dla młodszych dzieci. Z drugiej strony zegarek komunijny dla dzieci nie będzie ogromnym wydatkiem, w przeciwieństwie na przykład do nowego roweru czy hulajnogi elektrycznej. Wręcz przeciwnie – za dobrej jakości zegarek komunijny dla dziecka zapłacimy mniej, niż 500 zł. Okazuje się, że dzieci przystępujące do pierwszej Komunii Świętej bardzo chwalą sobie zegarki, które otrzymują od najbliższych. Zwykle w tym wieku zaczynają bowiem interesować się nieco doroślejszymi dodatkami do stylizacji, a zegarek pełni właśnie taką rolę. Co więcej, zegarki komunijne dla dzieci są doskonałą pamiątką, która zostanie z solenizantem na długie lata.

Jaki zegarek dla dziecka wybrać?

Wybór zegarka komunijnego dla dziecka nie jest prosty, bowiem najbliżsi nie zawsze wiedzą, czy postawić na bardziej dziecięcy, czy może dorosły model? Warto mieć na uwadze, że dziecko przystępujące do pierwszej Komunii Świętej niedługo wejdzie w wiek nastoletni, a później w dorosły. Nie mamy już do czynienia z maluchem, a z większym, bardziej świadomym dzieckiem. Dlatego też dobrze jest wybrać poważniejszy zegarek na pierwszą Komunię Świętą, który będzie mógł towarzyszyć dziecku przez wiele lat. Dobrze jest postawić na modele ze skóry bądź ze złota czy srebra, a więc z niezwykle trwałych i wytrzymałych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here