Zabawki interaktywne cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych rodziców. Zupełnie nas to nie dziwi – to pluszaki wykonane z bardzo dobrej jakości, atestowanych materiałów w pięknych kolorach. Przede wszystkim jednak łączą w sobie dwie niezwykle ważne funkcje: nie tylko bawią, ale także w bardzo przystępny sposób edukują. Półki w sklepach z artykułami dla maluszków uginają się od ich ilości, dlatego bywa, że naprawdę niełatwo wybrać najlepszy model. Na co warto zwrócić uwagę, gdy przeglądasz zabawki interaktywne?

Współcześni rodzice dobrze wiedzą, że zabawki interaktywne są naprawdę doskonałym pomysłem – sprawdzają się jako prezent na roczek, świąteczny podarunek czy po prostu kupiony bez okazji gadżet. Cechują się całą masą ciekawych funkcjonalności: mogą śpiewać, mówić, uczyć dziecko nowych rzeczy już od 1. roku życia. Jak wybrać najlepszą spośród wszystkich obecnie dostępnych w sklepach?

zabawki interaktywne

Jak wybrać najlepszą zabawkę interaktywną?

Gdy przeglądasz zabawki interaktywne i chcesz wybrać tę najlepszą, weź pod uwagę 5 podstawowych kryteriów:

  • Bezpieczeństwo – jako rodzic musisz mieć bowiem pewność, że wybrane zabawki interaktywne nie będą zagrożeniem dla twojego dziecka. Wybieraj więc modele wykonane z atestowanych materiałów (posiadające certyfikat CE) i zdecydowanie unikaj tych, które mają niewielkie elementy;
  • Funkcjonalność – roczne dziecko jest na etapie bardzo szybkiego rozwoju i zabawki interaktywnemuszą za nim nadążyć. Jeśli maluszek ma bawić się nimi dłużej niż przez tydzień, zdecydowanie postaw na modele, które oferują kilka poziomów trudności;
  • Głośność – postaw na zabawki interaktywne, które nie są przesadnie głośne, by wydawane przez nie dźwięki nie były straszne dla dziecka i nie stały się torturą dla rodziców. Zwracaj uwagę na modele, które posiadają regulację poziomu głośności;
  • Kolory – aby przyciągnąć uwagę dziecka i jednocześnie go nie przebodźcować, zabawki interaktywne nie powinny być ani przesadnie stonowane, ani zbyt krzykliwe;
  • Wiek i możliwości dziecka – niezależnie od tego, jakie zabawki wybierasz, zawsze wybieraj je do wieku i już nabytych umiejętności konkretnego dziecka: w ten sposób będzie ono mogło wykorzystać jej potencjał.

Seria Mali Odkrywcy Tiny Love – nowe zabawki interaktywne

Nietrudno zauważyć, że poszczególne zabawki interaktywne dostępne obecnie w sklepach bardzo się między sobą różnią. Przede wszystkim oferują różne funkcjonalności, dzięki którym przekazują dzieciom wiedzę na różne tematy. Niektóre modele uczą cyferek, literek lub obcojęzycznych słówek, inne zaś wpływają na rozwój motoryki czy umiejętności psychospołecznych. To bardzo ważne, by rozwijały również wyobraźnię rocznego dziecka i uczyły go zasady przyczyna – skutek. To właśnie oferuje nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love, w której znajdziesz aż 7 kart tematycznych z wyjątkowymi propozycjami wspólnych zabaw.

Zabawki edukacyjne

Starannie przygotowane zabawki w niesamowitym tempie zdobywają serca dzieci. Te bowiem nie lubią nudy i szukają tego, co jest kolorowe i wydaje interesujące dźwięki. Znaczenie mają również ciekawe kształty. Zabawki edukacyjne Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy oddziałują na wszystkie zmysły, stymulują emocje i wpływa korzystnie na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Sprawdzi się w zabawie indywidualnej, ale z powodzeniem można wykorzystywać ją również podczas spędzania czasu z dorosłymi czy w gronie innych dzieci. To najciekawsza forma nauki: wiedza przemycana jest bowiem podczas zabawy.

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo na wszystkich płaszczyznach. Dlatego z pomocą przychodzą zabawki interaktywne, na które warto postawić szczególnie w pierwszych trzech latach życia, gdy maluchy niezwykle szybko chłoną wiedzę i są naturalnie ciekawe otaczającego je świata. Kolorowe zabawki zwierzątka Wonder Buddies dodatkowo pobudzają ich kreatywność i stają się wsparciem podczas nauki przydatnych umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here