Pokój dziecka powinien stanowić wielofunkcyjną przestrzeń, która – kiedy trzeba – jest strefą sprzyjającą aktywnościom, innym zaś razem – idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku. Oświetlenie odgrywa w nim szczególną rolę nie tylko z uwagi na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wzroku młodego człowieka. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie lampy do dziecięcego pokoju.

Lampa dla dziecka – o czym warto wiedzieć?

Zakup lamp do pokoju dziecka powinien wiązać się z przemyślanymi decyzjami, gdyż to właśnie nieprawidłowy ich wybór może prowadzić do postępujących wad wzroku. Modele dedykowane dzieciom nie tylko powinny być atrakcyjne wizualnie, ale także w szczególny sposób uwzględniać kilka podstawowych zasad, które zapewnią mu komfort w trakcie przebywania w pomieszczeniu. Oświetlenie wewnętrzne https://www.bricomarche.pl/oswietlenie/oswietlenie-wewnetrzne powinno być umiejscowione w taki sposób, by dokładnie oświetlać całe pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest więc wybór sufitowych lamp wiszących lub ulokowanych centralnie plafonów, dzięki którym zminimalizujemy ryzyko powstania  zacienionych punktów, które niekorzystnie mogą wpływać na kształtujący się wzrok malucha. Optymalnie, gdy centralne źródło światła zostaje uzupełnione dodatkowymi, niezależnymi propozycjami, takie jak ścienne kinkiety, czy punktowe reflektory. Na biurku nie powinno także zabraknąć lampki, która sprawdzi się w trakcie prac plastycznych, odrabiania lekcji, czy lektury ulubionej książki, dodatkowo poprawiając jakość widzenia.

Pragmatyzm i styl

Kluczową kwestią, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę, jest barwa światła. W przypadku pokoju dziecka powinniśmy sięgnąć po oświetlenie bliskie naturalnemu, które można uzyskać dzięki neutralnym lampom typu LED. Zbyt ciepła barwa może powodować spadek koncentracji oraz wpływać na szybkie zmęczenie oczu.

Modele inspirowane światem zwierząt, czy bajkowymi postaciami z pewnością będą sprawiać, że maluch nie zapomni o zapaleniu światła nawet w trakcie zabawy. Dobrze, więc gdy oświetlenie wewnętrzne w pokoju kilkulatka, pasuje do klimatu pomieszczenia zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylu. Lampy, podobnie jak szafki, czy łóżko mogą być integralną częścią wykreowanego świata. Co zachwyci zarówno dziecko, jak i rodzica? Oryginalny kształt, wesoły kolor, czy też możliwość zmiany położenia lub dostosowania wysokości. Funkcjonalne modele z możliwością regulacji światła lub ruchomym wysięgnikiem sprawdzą się w codziennych sytuacjach, poprawiając komfort podczas zabawy, czy nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here