Kolorowanki do drukowania – tania rozrywka edukacyjna dla całej rodziny

0
2541

Rodzice już od pierwszych miesięcy życia dziecka dbają o jego prawidłowy rozwój w każdej dziedzinie. Dotyczy to żywienia, edukacji, a także kreatywnych i rozwijających sposobów spędzania wolnego czasu. Dla wielu dorosłych to jednak dość problematyczne zadanie, bo każdą aktywność warto dostosowywać indywidualnie do wieku czy zainteresowań malucha. Choć są też takie, które można wprowadzać już od pierwszych lat życia. Wówczas przydadzą się kolorowanki do drukowania, pokaźny zestaw kredek, mazaków, flamastrów, a nawet farb. I takim sposobem cała rodzina może spędzić niejedno popołudnie, wieczór lub nawet cały dzień.

Jakie korzyści przyniosą dziecku kolorowanki do drukowania?

Może się wydawać, że kolorowanie, rysowanie czy malowanie nie niosą za sobą żadnych korzyści rozwojowych. Jednak, w rzeczywistości taka prosta i niewymagająca czynność może być dla dziecka bardzo korzystna i dobrze wpływać na jego rozwój już od pierwszych lat życia. Wystarczy przygotować kolorowanki do drukowania o różnym poziomie trudności – dla małych dzieci wybierajmy duże i znane już kształty, dla starszaków możemy zdecydować się nawet na abstrakcyjne kolorowanki z dużą ilością detali. W ten sposób nie tylko pobudzimy kreatywność naszej pociechy, nauczymy ją nazw kolorów i relacji obrazek – rzeczywistość na podstawie zaprezentowanych sytuacji czy przedmiotów, ale także wpłyniemy na rozwój małej motoryki (co jest też wstępem do późniejszego pisania), będziemy pracować nad skupieniem uwagi, cierpliwością, pewnością siebie i niwelowaniem stresu, z którym mają do czynienia już coraz młodsze maluchy.

Skąd brać kolorowanki do drukowania?

Dobrze pamiętamy, że jeszcze parę lat temu kolorowanki były jedynie do kupienia w sklepach papierniczych w postaci kilkustronicowych książeczek czy zeszytów. Już wtedy wiele z nich było dostosowanych do wieku dziecka, stąd też ich różny poziom trudności. Dziś natomiast wielu rodziców wybiera kolorowanki do drukowania, które można dobierać indywidualnie do upodobań swojego dziecka – wtedy też sama pociecha może zdecydować, jakie obrazki ma ochotę pokolorować, a jakie go nie interesują. Ciekawe kolorowanki dostępne są na wielu stronach czy blogach, jak na przykład na: https://blog-juniorangin.pl/kolorowanki-kiedy-siegnac-po-ten-rodzaj-cwiczen-dla-dzieci/, skąd rodzice mogą pobrać interesujące ich konturowe obrazki. Najlepiej jest wydrukować od razu kilkanaście rysunków, aby zawsze mieć jakiś z nich pod ręką. Będą idealne, gdy dziecko będzie chore lub gdy aura za oknem nie będzie zachęcać do spacerów, rowerowych wycieczek czy aktywności na placu zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here