Karuzela do łóżeczka – na co zwrócić uwagę?

0
1735

Karuzela do łóżeczka to żadna nowość – już nasi rodzice wieszali je dla nas. Nietrudno jednak zauważyć, że współczesne propozycje znacząco różnią się od tego, co możemy zobaczyć na pierwszych zdjęciach z okresu niemowlęcego. Producenci prześcigają się dzisiaj w dodatkowych funkcjonalnościach, dlatego w jednym artykule zebraliśmy wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć przed zakupem.

Jak wybrać karuzelę do łóżeczka?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wybierając karuzelę do łóżeczka, zwracaj uwagę na sposób jej montażu. Musisz mieć pewność, że niemowlak nie będzie w stanie jej na siebie ściągnąć i sama na niego z jakichś przyczyn nie spadnie. Pamiętaj też, że niezwykle istotne są materiały, które zostały wykorzystane do stworzenia zabawek.

Równie istotna jest wygoda rodzica. Karuzela do łóżeczka może być nakręcana lub działać na baterie – to bardzo ważne kryterium przy wyborze. Którą lepiej wybrać? Karuzela na baterie zazwyczaj włącza się po naciśnięciu jednego przycisku. Oferuje także więcej melodii, podczas gdy ta nakręcana zazwyczaj tylko jedną. Jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż model, który po prostu wisi i zbiera kurz.

Jeśli zastanawiasz się, która karuzela do łóżeczka sprawdzi się u ciebie, zwróć również uwagę na oferowanie melodie. Muszą być przyjemne dla ucha zarówno dziecka, jak i rodzica. Powinny koić i kołysać do snu, nie pobudzać i drażnić. Prawdziwym hitem wśród niemowlaków jest muzyka klasyczna, wpływa na nie niezwykle pozytywnie. Bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest automatyczne wyłączanie melodii po kilkudziesięciu minutach. Zyskasz pewność, że po jednej nocy nie wyczerpie się bateria. Pamiętaj także, by sprawdzić, czy zabawka daje możliwość regulacji ich głośności. Nowoczesne karuzele do łóżeczka mogą oferować również odgłosy podobne do bicia serca lub szumu morza – obecnie wielu rodziców wykorzystuje je do usypiania dziecka.

Zwróć również uwagę, czy wybrana karuzela do łóżeczka sprawdzi się na dłużej niż pierwszych kilka miesięcy. Już po ok. pół roku dziecko zaczyna samodzielnie siadać i kręcące się nad jego głową zabawki przestają go interesować. Co wtedy? Istotna jest możliwość odczepienia pałąka od części głównej, pozostaje wtedy sama pozytywka, którą dziecko może przenosić. Takie rozwiązanie daje np. karuzela Tiny Love z serii Leśna Kraina, która może posłużyć jako pozytywka dla starszaka. Znane z pierwszych miesięcy życia melodie ułatwią zasypianie także w późniejszym okresie.

Jak wybrać karuzelę do łóżeczka

Karuzela do łóżeczka może mieć również różnego rodzaju zabawki. Niektóre są plastikowe, inne natomiast pluszowe. Na które się zdecydować? Na takie, które posiadają duże i wyraźne oczy oraz przyjazną mimikę – takie połączenie jest szczególnie atrakcyjne dla malucha. Obecnie w sklepach można znaleźć naprawdę różnego rodzaju wzory, które na pewno przypadną do gustu małego człowieka.

Nowoczesne karuzele do łóżeczka oferują liczne funkcje dodatkowe, które można uznać za zbędne, a można praktycznie wykorzystać. Coraz więcej proponowanych modeli posiada lampki nocne, które zapewniają delikatne światło sprawdzające się podczas zasypiania. Niektóre oferują również projektor, dzięki któremu sufit zapełnia się pięknymi gwiazdami. Wygodę samego użytkowania podnosi pilot zdalnego sterowania, który doceniają niektórzy rodzice.

Wybierając karuzelę do łóżeczka, musisz kierować się zdrowym rozsądkiem, po części własnym gustem, ale w szczególności wielofunkcyjnością zabawki. Pamiętaj, że nadmiar nie będzie dobry dla maluszka – nie będzie mógł się skupić i zamiast wsparcia rozwoju, zafundujesz mu stres. Stawiaj raczej na stonowane, ciepłe kolory i kilka miłych oku zabawek. Szukaj rozwiązań, które będą wsparciem w czasie drzemki i wieczornego zasypiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here