Poszukując edukacyjnych zabawek i akcesoriów dla maluchów, warto na chwilę zatrzymać się przy sensorycznych książkach. To ciekawe propozycje, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Książka sensoryczna może być doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Z pewnością da mu wiele radości i pozwoli uczyć się nowych rzeczy. Dlaczego warto wybrać książki tego typu?

Czym jest książka sensoryczna?

To rodzaj zabawki, która ma za zadanie stymulować rozwój dziecka już od pierwszych dni jego życia. Inne nazwy takich książek to książki kontrastowe lub manipulacyjne. Dziecko zajmuje się mądrą zabawą na dłużej i poznaje świat za pomocą zmysłów. Najczęściej książeczki występują w materiałowej wersji i są szyte ręcznie. Mają za zadanie wspomagać ćwiczenie nowych umiejętności maluszka. Można liczyć na materiały przyjemne w dotyku, miękkie i lekkie. Nie bez znaczenia jest solidne wykonanie książeczki, która będzie służyć dziecku nawet przez kilka miesięcy. Kiedy postawić na książkę sensoryczną? To dobry wybór dla niemowlaków, rocznych dzieci, dwulatków, czy też pociech w wieku przedszkolnym. Edukacja poprzez zabawę daje wiele radości i nowych umiejętności.

Jakie zalety mają książki sensoryczne?

Pozwalają poznawać świat za pomocą zmysłu dotyku, wzroku, węchu itp. W tym wypadku praktycznie każdy zmysł dziecka może być pobudzony. Książeczki tego typu są wybierane przez świadomych rodziców, którzy pragną zadbać o rozwój dziecka. Książka ma wiele elementów, które zabawią maluszka. Poza tym, to ciekawa forma spędzania wspólnego czasu z dzieckiem. Książeczka sensoryczna skupia uwagę dziecka na dłuższy czas, co bywa sporym wyzwaniem. Gdy dziecko jest pobudzone, zabawka może je uspokoić. To ogromne wsparcie dla naturalnego rozwoju pociechy. Nic więc dziwnego, że książki sensoryczne, takie jak np. https://harpercollins.pl/pl/menu/ksiazki-dla-dzieci-interaktywne-i-sensoryczne-222.html są tak cenione w wielu domach, w których mieszkają maluchy.

Dla dziecka taka książka może być pierwszą lekturą. Pociecha uczy się obcowania z książkami, stymulując wszystkie zmysły. Gdzie można kupić książki sensoryczne? Pamiętajmy o tym, że szeroka oferta jest dostępna w internetowym sklepie. Bez wychodzenia z domu można zamówić różnorodne książeczki tego typu dla maluchów młodszych i starszych. Jeśli chcemy postawić na edukacyjną zabawkę, z pewnością sprawdzi się ten produkt. Wyjątkowe książki sensoryczne dają wiele radości dzieciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here