Kompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty (ale nie tylko) należałoby zacząć od zakupu właściwego tornistra czy plecaka szkolnego. O zaletach pierwszego spośród wymienionych nie należy prawdopodobnie nikomu przypominać. Plecak szkolny jest najdoskonalszym potencjalnym wyborem z myślą o najmniejszych, ponieważ służy utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała, dzięki usztywnionej konstrukcji na całej własnej przestrzeni. W związku z tym powinnyśmy wiedzieć, jakie tornistry dla dziewczynki sprawdzą się najlepiej.

Jaki plecak dla dziewczynki?

Jak dobrać tornistry dla dziewczynki? Jeżeli chodzi o twarde, technologiczne parametry, to należy kierować się wielkością ramion dziecka oraz jego wzrostem. Nabywając plecak poprzez internet, należy wybrać rozmiar dobrany do wieku pociechy. Zgodnie ze wskazaniami ortopedów waga tornistra szkolnego dla dziecka do lat 13 nie powinna przewyższać 10% wagi jego ciała. W praktyce natomiast dzieci noszą na plecach znacznie większe ciężary, aniżeli powinny. Nie pomaga im zostawianie książek oraz akcesoriów w szafkach, jakie mają do dyspozycji w szkołach.

Czym się kierować dobierając plecak?

W pierwszych latach szkolnych dobrze sprawdzą się te tornistry dla dziewczynki, które są mocne oraz rozkładają równo ciężar na plecach. Plecaki z dość swobodnym układem przegródek lepiej zadziałają u starszaków, którzy mają silniejsze plecy, natomiast z czasem zawartość ich tornistra może się zmniejszać. Plecaki z systemem walizkowym nie są szczególnie zalecane. Plecaki na kołach nie sprawdzą się na nierównej przestrzeni oraz podczas korzystania ze schodów, dodatkowo stelaż z kołami oraz rączką stanowić będą kolejne obarczenie tornistra, natomiast ciągnięte jedną dłonią mogą doprowadzać do dysproporcji tułowia.

Kształty oraz budowa tornistra

Niezwykle istotne są, o czym nie każdy rodzic wie, kształty tornistra dziecka. Tornister szkolny powinien kończyć się na linii pleców, jego góra tymczasem winna znajdować się przed szyjką. Korzystniej będzie dobrać tornister aniżeli plecak – usztywniane plecy pozwalają dziecku zachować prawidłową sylwetkę.

Ramiączka – jeden spośród najistotniejszych elementów

Istotnym jest, zwłaszcza w wypadku plecaków dla niewielkich dzieci, aby ramiączka były dosyć szerokie. Dzięki temu będą w stanie wspierać mięśnie pleców, jakie uciskane są podczas noszenia tornistra. Należałoby także zwrócić uwagę na możliwość stosowania długości ramiączek i na złączenie z początku klatki piersiowej – takie, które mają choćby tornistry dla dziewczynki sportowych marek umożliwiające zachowanie dobrej postawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here