Kiedy zbliża się czas przygotowań do przyjścia na świat dziecka, lista potrzebnych rzeczy wydaje się niekończąca. Z czasem – już po narodzinach maluszka – wiele z nich wydaje się zbędnych, a wręcz niepotrzebnych. Są jednak takie akcesoria, które w pierwszych tygodniach po porodzie potrzebne są każdemu rodzicowi. Do takich należą beciki niemowlęce. Skąd wynika ich popularność?

Becik – bohater pierwszych tygodni życia maluszka

Beciki to absolutny must have pierwszych dni, a nawet tygodni życia. W tym czasie pełnią rolę kołderki, otulacza, a nawet kocyka. Dzięki temu, że rożki niemowlęce szczelnie i ściśle otulają maluszka, zapewniając mu ciepło, wzmacniają poczucie bezpieczeństwa, a przez to pozwalają szybciej się uspokoić i zasnąć.  Najważniejsze jednak, że beciki ułatwiają świeżo upieczonym rodzicom noszenie dziecka na rękach. Malucha w rożku trzyma się pewniej, łatwiej go też wyjąć z wózka lub łóżeczka.

Funkcjonalne beciki niemowlęce

Za popularność rożków niemowlęcych odpowiada również ich duża praktyczność. Dostępne są one w uniwersalnych rozmiarach, dzięki czemu pasują do każdego dziecięcego łóżeczka. Wymiary becików pozwalają używać go również w koszu Mojżesza, kołysce, gondoli, wózku. Malucha można w nim również kłaść na łóżku lub kanapie – pamiętając, aby nie pozostawiać wtedy dziecka bez kontroli.

Funkcjonalność rożków niemowlęcych przejawia się również w łatwości ich użytkowania. Zawinięcie w nie dziecko jest bardzo proste i szybkie. Aby maluszek był dobrze owinięty, wystarczy przeciągnąć do środka górny dolny róg, a lewą stronę do prawej i przewiązać becik paskiem, wiążąc go na kokardę. Równie łatwe co zawinięcie dziecka w rożek, jest jego odwinięcie. Na rozwiązanym beciku maluszek może się relaksować, leżakować, bawić czy wykonywać pierwsze ćwiczenia – a to dzięki temu, że świetnie zastąpi on tradycyjną matę dla niemowlaka do zabawy.

Praktyczne rożki niemowlęce

Rożki niemowlęce to akcesoria niezwykle praktyczne. Te dobrej jakości wykonywane są z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy muślin. Popularne są też beciki niemowlęce podszyte velvetem lub tkaniną minky – idealne na okres jesienno -zimowy. Naturalne tkaniny są nie tylko przyjazne wrażliwej skórze maluszków, ale i niezwykle trwałe i solidne. Nie są one wrażliwe na zabiegi pielęgnacyjne takie jak pranie i prasowanie. Pod ich wpływem nie blakną, nie odkształcają się i nie tracą innych pierwotnych właściwości. Sprawia to, że beciki niemowlęce służą przez długi czas. W pierwszych tygodniach życia bobasa wykorzystywane są jako rożki, później jako maty do zabawy i ćwiczeń, kocyki, mobilne przewijaki, kołderki.

Popularność becików wynika z ich zdolności do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa maluszkowi, a także ułatwienia rodzicom opieki nad noworodkiem w pierwszych tygodniach życia. Młodzi rodzice doceniają też praktyczność i wielofunkcyjność akcesorium. Warto też wspomnieć, że beciki dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, przez co z łatwością można je dopasować do wystroju pokoiku dziecięcego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here