Catering dziecięcy jest często demonizowany przez rodziców. W rzeczywistości dania serwowane maluchom przez firmy cateringowe mogą być doskonałą alternatywą dla domowych posiłków!

Coraz mniej przedszkoli i szkół dysponuje własnymi stołówkami. Wynika to głównie z faktu, że ich utrzymanie związane jest ze sporymi kosztami, na które nie mogą pozwolić sobie samorządy, a także placówki prywatne. Alternatywnym rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie z usług cateringowych przeznaczonych dla najmłodszych. Obecnie popularny jest nie tylko catering dla dzieci w Warszawie, ale również w wielu innych miejscowościach w Polsce.

Catering dla dzieci – idealnie dopasowany do potrzeb żywieniowych maluchów

Firmy cateringowe skupiające się na najmłodszych dbają o to, aby serwowane przez nich potrawy stanowiły zdrowe wsparcie w rozwoju. W związku z tym przygotowywane dania są pełne wartościowych składników odżywczych, ważnych witamin oraz minerałów. Wynika to z faktu, że są szykowane pod okiem doświadczonych dietetyków, którzy wiedzą, w jaki sposób zaplanować idealny plan żywieniowy dopasowany do potrzeb maluchów.

Co ważne, w firmach cateringowych można zamawiać również dania przeznaczone dla dzieci z nietolerancjami pokarmowymi, na przykład z alergią na laktozę, gluten, dla dzieci niejedzących mięs i innych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Catering dla dzieci – niska cena za pełnowartościowy posiłek

Co ważne, za catering dla dzieci w Warszawie oraz w innych miastach wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Aktualnie ceny wyżywienia z firmami cateringowymi są bardzo podobne do tych w stołówkach, co powoduje, że rodzice nie muszą przygotowywać się wtedy na większe wydatki. Ceny na ogół wynoszą od około 7 do 12 złotych w zależności od wybranej oferty. Podsumowując, catering dla dzieci to bardzo dobra alternatywa dla wyżywienia w stołówkach – obecnie z takiej formy żywienia korzysta wiele szkół i przedszkoli, które dzięki niej mogą serwować swoim podopiecznym smaczne, zdrowe i ciepłe dania każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here