Tablica manipulacyjna dla wszystkich ciekawskich maluchów

0
4021

Bez wątpienia elementem codzienności każdego maleństwa, jest aktywne poznawanie świata – kawałeczek po kawałeczku. Pomocą w tej wspaniałej drodze z pewnością są wszystkie zmysły, a dotyk, wzrok i słuch to prawdziwi dostarczyciele nowych wrażeń i emocji. Ale w jaki sposób zapewnić dziecku doskonałe połączenie zabawy oraz edukacji tak, aby całość była zajmująca, ciekawa oraz bezpieczna? Poznaj prawdziwy bestseller wśród produktów dla dzieci – tablicę manipulacyjną!

Radość, nauka i poznawanie fizyki w jednym – tablica manipulacyjna dla dzieci

Doskonale wiemy, że już od najwcześniejszych lat wychowania maluszka warto do jego codzienności przemycać treści edukacyjne. Nauka poprzez zabawę to doskonały sposób na rozwój nie tylko umysłowy, ale także fizyczny – w końcu przekręcanie, stukanie, dotykanie czy wciskanie to nieodłączne elementy każdej tablicy manipulacyjnej dla dzieci! Obecny trend opieki oraz wychowania malucha oddala z jego otoczenia krzykliwe, plastikowe zabawki pełne przeładowanych bodźców. Wcale nie optymalizuje to procesów rozwojowych, a wręcz odwrotnie. Zabawki tworzone w duchu Montessori to zatem nieprzypadkowy hit ostatnich lat! Odchodzimy od przeładowanej treści jedynie estetycznej, a skupiamy się na sprytnym łączeniu realnej funkcji edukacyjnej z naturalnym zaspokajaniem ciekawości świata wokół.

tablica manipulacyjna

Rozbudzanie wyobraźni i wszystko co istotne, w jednym miejscu

Któż z nas nie pamięta dzieciństwa pełnego wielkiej potrzeby sprawdzania, dotykania weryfikowania? Każde światełko, dźwięk czy niezwykły kształt zawsze wznosiły naszą wyobraźnię na wyższy poziom. Zasadę tę wprowadzono zatem w obręb tablic manipulacyjnych, które w zależności od rodzaju czy wielkości, mogą składać się z następujących elementów – suwaczków, zameczków, rureczek, lusterek, pstrykaczy, guzików, sprężynek, włączników i wielu więcej. Już wyobrażamy sobie zafascynowane miny maluchów, gdy przed ich oczkami i rączkami znajdą ten przeciekawy “plac zabaw”, prawda? Otóż dzięki specjalnemu doborowi powyższych elementów, niemal każdy zmysł zostaje uruchomiony poprzez zabawę, a rozwój psycho-fizyczny odbywa się de facto wraz z każdym kontaktem malca z tablicą. A wszystko to w bezpieczny sposób.

personalizowana tablica manipulacyjna

Doskonały pomysł na prezent – personalizowane tablice manipulacyjne

Co jeszcze jest istotną rolą tego typu zabawki? Otóż możliwość personalizacji poprzez nadanie całości odpowiednich tonów kolorystycznych bądź imienia przyszłej właścicielki bądź właściciela. Personalizowana tablica manipulacyjna pozwoli na liczne godziny wartościowej zabawy – zarówno dziecka, jak i malca z rodzicem. Zaufaj doskonaleniu codzienności maluszków w duchu Montessori oraz sprawdź, jak pozytywnie wpłynie na logiczne myślenie, rozbudzanie wyobraźni a także zaspokajanie ciekawości świata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here