Sezon letni jest okresem, który sprzyja podróżom. Podczas wakacji często wyjeżdżamy z dziećmi na urlop, planujemy krótkie i dłuższe wyprawy. Podczas jazdy samochodem, często dochodzi do tego, że temperatura panująca we wnętrzu auta jest nie do wytrzymania. Większość samochodów jest wyposażona w klimatyzację, ale jak zmniejszyć nagrzanie samochodu, jak jej brak?

Jakie rolety samochodowe wybrać?

Podczas wyboru rolet samochodowych, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.
Głównym zadaniem rolet samochodowych jest ochrona dziecka przed szkodliwym działaniem słońca, ale w taki sposób, żeby nie ograniczać mu widoczności. Roleta samochodowa powinna być wykonana z materiału, który jest mocny i trwały, zwłaszcza jej mocowanie.

Rolety samochodowe dla dzieci

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych roletach jest możliwość samodzielnego regulowania wysokości rolety. A nawet, niektóre rolety posiadają specjalny przycisk, który sprawia że po jego wciśnięciu roleta sama się zwija.

Gdy roleta ma być używana przez dziecko, warto wybrać taki model, który ma opcję blokowania rolety, jest to zdecydowanie bezpieczniejsza wersja. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma ryzyka że dziecko zrobi sobie krzywdę.

 

Rolety samochodowe – clear view

Ostatnio dużą popularnością cieszą się rolety samochodowe, typu clear view. Ten rodzaj rolek, charakteryzuje się tym, że składa się z 3 plastikowych przesłon. Jest to przesłona przeciwsłoneczna, żółta oraz taka lekko przydymiona. Przeciwsłoneczna warstwa chroni przed mocnymi promieniami słonecznymi, warstwa żółta sprawia, że jazda jest łatwiejsza we mgle oraz w deszczu. Koszt takiego gadżetu jest dość wysoki, dlatego nie każdego stać na to.

Dla każdego z kolei są tanie i nieskomplikowane klasyczne rolety samochodowe. Dzięki nim podróż jest bardziej komfortowa i prostsza. Dodatkowo, gdy za oknem temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza, podróż z roletami samochodowymi jest wygodniejsza.

Dzisiejsza dostępność rolet samochodowych, sprawia że każdy z nas może dopasować rodzaj do swoich potrzeb i samochodu.

Przeczytaj też: http://myszkowiec.com.pl/oslony-na-fotele-dla-dzieci-czy-sa-potrzebne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here