„Urządzając łazienkę często stajemy przed dylematem – wanna czy prysznic? Nie ma problemu, gdy łazienka ma duży metraż i możemy w niej umieścić zarówno wygodną wannę, jak i brodzik z kabiną, ale gdy do dyspozycji jest niewielka przestrzeń warto rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”.

Ekologiczny i ekonomiczny prysznic

Prysznic to ulubione wyposażenie łazienkowe osób oszczędnych i zwolenników ekologicznego trybu życia. Biorąc codzienny prysznic, zużywamy bowiem znacznie mniej wody. Wystarczy się opłukać, namydlić i spłukać. Gotowe. Idealny jest, gdy się spieszymy, gdy chcemy szybko odświeżyć się po bieganiu. Jest też tani przy samym zakładaniu. Możemy kupić całą kabinę, w wersji ekskluzywnej z panelem do wodnych masaży, a nawet z odbiornikiem radiowym. W wersji minimalnej wystarczy brodzik, panel ze słuchawką prysznicową i baterią oraz drążek i zasłonka. Jednak nie sprawdza się on, gdy mamy małe dzieci, oraz gdy lubimy po prostu odprężyć się leżąc w pachnącej pianie.

Wanna odpręża, pozwala na zabawę

Wanna umożliwia dorosłym relaks przy świecach, z książką, przy słuchaniu radiu. Ciepła woda i pachnący płyn do kąpieli odpręża mięśnie, wycisza, ułatwia zasypianie. Dzieci z kolei uwielbiają zabawy w wodzie z gumowymi zabawkami, kubeczkami. Bez wanny kąpiel taka jest niemożliwa. Jednak, aby wygodnie się w niej położyć nie powinna być krótsza niż 140 cm. A to, przy brodziku, który ma standardowo 90 lub 80 cm spora różnica. Gdy już zdecydujemy się na zakup, to niezależnie czy będzie to wanna, czy prysznic warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here