Ręczniki z kapturkiem – pomocne na co dzień i podczas większych wyjazdów

0
711

Nie wszystkie dzieci lubią kąpiele, jednak każdy maluszek lubi poczuć się otulony ciepłem, gdy wychodzi z wanny. Tradycyjne ręczniki okazują się być zbyt ciężkie i stosunkowo nieporęczne, dlatego o wiele lepiej jest zainwestować w dobrej jakości ręczniki z kapturkiem. Sprawdzają się one przede wszystkim podczas codziennych rytuałów kąpielowych, ale również w czasie większych wyjazdów. Dlaczego warto zakupić ręcznik z kapturkiem?

Ciepło ucieka przez głowę

Eksperci są zgodni co do tego, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę oraz przez stopy. W przypadku maluszków jest to szczególnie istotne, ponieważ większość z nich nie posiada długich i gęstych włosów, które w jakiś sposób chroniłyby przed utratą ciepła. Warto więc zadbać o dobre okrycie główki, szczególnie po kąpieli, gdy maluszek wychodzi z ciepłej wody. W takim przypadku doskonale sprawdzą się ręczniki z kapturkiem, które możemy użytkować na co dzień, podczas wieczornych rytuałów kąpielowych. Bez żadnego problemu możemy przenieść maluszka do sypialni, gdzie zostanie mu ubrana ciepła pidżamka. Ręcznik z kapturkiem doskonale sprawdza się zarówno latem, jak zimą.

Na wakacyjne wyjazdy

Maluszki wprost uwielbiają kąpać się w basenie, szczególnie w ciepłe dni. Dzięki temu mogą delikatnie się orzeźwić, a dodatkowo poznać wodę od nieco innej strony. Należy jednak pamiętać, że organizm dziecka bardzo szybko się wychładza, nawet jeśli temperatura powietrza jest naprawdę wysoka. W związku z tym dobrze jest zabrać ze sobą na wakacje ręczniki z kapturkiem, w które można otulić dziecko od razu po wyjściu z basenu. Miejmy na uwadze, że nawet my, dorośli sięgamy po ręcznik od razu po wyjściu z basenu – powodem jest fakt, iż zwyczajnie jest nam chłodno, szczególnie jeśli dodatkowo wieje wiatr. Ręczniki z kapturkiem doskonale sprawdzają się zarówno na basenach, jak i na plaży. Dzięki nim nie musimy korzystać z ciepłych, tradycyjnych ręczników, które mogą być nieco nieprzyjemne dla delikatnej skóry maluszka.

Dobra jakość dla dziecka

Dla naszych dzieci wybieramy jedynie produkty najwyższej jakości, które dodatkowo są łatwe w utrzymaniu. Ręcznik z kapturkiem wykonany jest z wysokiej klasy materiałów, które są bardzo przyjazne skórze maluszka. Dodatkowo wystarczy wyprać go wieczorem, aby na drugi dzień nadawał się do użytku. Pamiętajmy, że ręcznik możemy wykorzystać również jako kocyk, szczególnie w cieplejsze dni, gdy nie chcemy, aby nasze dziecko spało nieprzykryte, lecz z drugiej strony nie owijamy go w ciepłe koce czy otulacze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here