Roczek to pierwsze i wyjątkowe urodziny dziecka, które są ważnym wydarzeniem dla rodziny. Z tej okazji każdy chce mu wręczyć niepowtarzalny prezent.

Solenizant ma tylko i aż rok. Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzymy. Jest już za duży, że szybko wyrośnie z niemowlęcych zabawek. Z drugiej strony na wiele zabawek jest jeszcze za mały. Poza tym ze względu na to, że roczek to wielkie wydarzenie, wiele osób chciałoby podarować coś, co będzie pamiątką na lata.

Jak zabawka to ponadczasowa i na długo!

Najprostszym pomysłem jest zabawka, ale szybko może się okazać, że wybór jest zbyt duży. Ze względu na wiek dziecka, warto pomyśleć o czymś, z czego już będzie korzystać, ale jako kilkulatek też chętnie po to sięgnie. Najlepiej sprawdzą się w tym momencie zabawki, które od wielu lat dzieci uwielbiają, niezależnie od tego, w jakich żyły czasach. Przykład? Namiot. Dawniej dzieci robiły namioty pod biurkami i stołami, a teraz jest wiele małych namiotów, które można postawić w pokoju. Dzieciaki uwielbiają w nich tworzyć swój własny świat.

Inną propozycją są konie na biegunach i zbliżone do nich skoczki. To jedna z tych zabawek, którą lubią nie tylko maluszki, ale i starsze dzieci. Poza tym nie jest to zwykła zabawka, ale jeden ze sposobów na to, by wspierać rozwój i motorykę. Patrząc z tej perspektywy, warte uwagi są też jeździki i rowerki. Na część dziecko będzie za małe, ale są też malutkie wersje, do których szybko dorośnie.

Wręcz coś, co będzie pamiątką

Niezależnie od tego, jaką da się dziecku zabawkę i ile przyniesie radości, w końcu z niej wyrośnie. Z tego względu dobrze pomyśleć o czymś, co będzie pamiątką na zawsze. Przykładem są kocyki bambusowe Kidspace. Większość dzieci nawet wkraczając w dorosłość, gdzieś będzie miała schowany swój ulubiony kocyk z dzieciństwa, który jest źródłem wspomnień. Kocyki z bambusa są mięciutkie i zapewniają komfort cieplny, więc jest to też prezent praktyczny. A jeśli szuka się jeszcze czegoś innego praktycznego, to może…

Pościel na roczek

Roczne dziecko jeszcze śpi pod niemowlęcą kołderką, ale niebawem będzie potrzebna większa pościel. Dlatego też preferując bardziej praktyczne prezenty, można kupić na przykład poszewki dla dzieci od Kidspace. Po pierwsze ich wybór jest spory, po drugie wiadomo, że na pewno będzie się z tego przez długi czas korzystać. Można je potraktować jako samodzielny prezent, który się ładnie opakuje, ale sprawdzą się też jako dodatek do czegoś większego. Ważne, by zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest pościel i to, czy nie ma w nim szkodliwych barwników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here