Decydujemy się na zakup przytulaśnej tkaniny dla naszego szkrabusia, nie kocyka, nie kołderki, ale czegoś leciutkiego, w czym maluch czułby się komfortowo przez wszystkie ciepłe miesiące. Dlatego decyzja padła na otulacz bambusowy.

Pośród wielu tkanin dedykowanych dla dzieci, otulacze z wiskozy bambusowej należą do jednych z najdelikatniejszych i najbardziej przyjaznych tkanin stosowanych dla wrażliwej skóry noworodka. Dodatkowo posiadają cały szereg zalet, dzięki którym jest najchętniej kupowaną tkaniną dla maluszków w różnym wieku.

Właściwości przędzy bambusowej

Bambus jest niezwykle wytrzymałą rośliną wykazującą zdolność wzrostu w nawet dość trudnych warunkach. Jest naturalnie odporny na grzyby i pasożyty, więc do hodowli nie ma potrzeby stosowania pestycydów, które mogłyby potem przenikać do włókien. Dobowy przyrost bambusa często przekracza 1 metr, więc jest bogatym i odnawialnym źródłem, dużo łatwiejszym w eksploatacji niż bawełna. Efekt końcowy, czyli super mięciutka w dotyku wiskoza, powstaje w procesie chemicznego rozmiękczenia sztywnych i naturalnych włókien rośliny, a po ponownym uformowaniu nitek pojawia się możliwość utkania materiału o określonej gramaturze. Z racji na szczególną delikatność otrzymanej przędzy, także sama tkanina pozostaje miła i miękka w dotyku nawet po wielu praniach.

Dlaczego otulacz z bambusa?

Dodatkowo tkanina bambusowa wykazuje właściwości termoregulacyjne. Wiąże się to z umiejętnością wiązania mikrocząsteczek wody. Przędza bambusowa jest o ok. 3-4 razy bardziej higroskopijna niż bawełna, w efekcie przy pierwszym dotyku możemy odnieść wrażenie, że tkanina jest chłodna lub wilgotna. Podczas ciepłych dni więc, bambus zapewni skórze dziecka komfortowy chłodek zabezpieczając niemowlę przed przegrzaniem. Japońscy naukowcy wyodrębnili we włóknach bambusa składnik naturalnie chroniący roślinę przed pleśnią, ten sam składnik jest obecny także w gotowej tkaninie, stąd pochodzą jej właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

otulacze bambusowe

Pediatrzy a także dermatolodzy polecają pieluszki i otulacze bambusowe dla dzieci, których skóra ma tendencje do alergii, z AZS, podrażnieniami czy skłonnością do odparzeń.

Otulacz bambusowy dla noworodka

Jest najchętniej kupowanym elementem wyprawki. Otulacze bambusowe występują w różnych wielkościach, dla noworodków zaleca się te o mniejszych rozmiarach. Zwłaszcza jeśli maluch rodzi się w trakcie lata, otulacz bambusowy stanie się nieodzownym produktem w ciągłym użyciu. Otulacze można stosować jako lekki kocyk, prześcieradełko a nawet jako ręcznik – doskonale bowiem pochłania wodę! Multifunkcyjny, po prostu must have. Otulacz bambusowy dla niemowlaka można zakupić w kilku pięknych wzorach, które łatwo dopasować do pozostałych części wyprawki. Można znaleźć je w sklepie tinystar.pl.  Tkanina bambusowa łatwo się pierze w łagodnych detergentach, chociaż nie zaleca się wyższej temperatury prania niż  40o C, jak również stosowania płynów zmiękczających. Nie wymaga także prasowania, co jak się można spodziewać, dla zabieganych mam, jest bardzo kuszącą perspektywą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here