Gdy nasze maluchy rosną jak na drożdżach, wraz z nimi zmieniają się również zainteresowania oraz chęć coraz pewniejszego wkraczania do otaczającego nas świata. Oprócz za małych ubrań rodzice bardzo często wspominają dziecięce zabawki, którymi przez bardzo długi okres bawiły się ich pociechy, rozwijając nie tylko wyobraźnie, ale i motorykę oraz kreatywność. Jednym z pierwszych dziecięcych pojazdów jest oczywiście rowerek biegowy, gdzie wraz z upływem lat dzieciaki szybko z niego wyrastają. Miłośnicy tego typu aktywności z pewnością pragną się zmierzyć z nowym sprzętem jakim jest dziecięcy rowerek z pedałami. Aby jednak nowy pojazd dla nauki jazdy dla dziecka był przemyślany, musi być on przede wszystkim bezpieczny.

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się omówieniem wszystkich cech, które powinien mieć dobry rowerek dziecięcy. Jeśli Twoje dziecko jest za duże na pojazd biegowy, a bez jazdy na rowerze nie wyobraża sobie życia, z pewnością znajdziesz wskazówki, które pozwolą Ci dobrze wybrać pierwsze dwa kółka dla małego kierowcy.

Odpowiednia wysokość rowerka

Dzieci, które wiekowo należą od około 4 do 6 roku życia z pewnością mogą już domagać się prawdziwego rowerka na dwóch kółkach. Najważniejszym aspektem, który pod uwagę powinien wziąć każdy rodzic podczas zakupu nowego pojazdu jest wysokość roweru. Bardzo często okazuje się, że nie jest to lada wyzwanie. Wysokość określa się przez wybór odpowiedniego rozmiaru opony. W sklepie znajdziemy rowery z oponami o wysokości 12’’, 14’’ oraz 16’’. Oprócz tego za wielkość rowerka z pedałami odpowiada ułożenie siodełka. Z tego względu nie warto kupować rowerek ,,na oko’’ oraz sztywno sugerując się z opisanym przeznaczeniem wiekowym przez producenta. Zabierając dziecko do sklepu z pewnością każdy rodzic uniknie rozczarowania co do dopasowania nowego pojazdu.

Waga roweru

Jeśli maluch otrzyma rower, którego nie będzie w stanie podnieść, z pewnością nie będzie on właściwie dopasowanym pojazdem. Z tego względu, gdy dziecko rozstaje się ze swoim dziecięcym rowerkiem o wadzie 5 kilogramów, nowy rower powinien posiadać jak najbardziej jest to możliwe zbliżoną wagę do poprzedniego.

Zaufana firma rowerów dla dzieci

Jedną z lepszych firm, produkującą rowery dla dzieci są rowery firmy Puky. Sprzęt, który znaleźć można na stronie sklepu jest odpowiednio podzielony na wiek malca oraz sposób spędzania przez niego czasu wolnego. Rower Puky to projekt, który został stworzony pod każdym względem bezpiecznego użytkowania przez maluchy. Rower Puky to zatem świetna propozycja rowerków dla dzieci, które w dalszym ciągu chcą kontynuować swoją przygodę z tego typu pojazdem.

Artykuł powstał we współpracy z https://4activ.pl/manufacturer/puky

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here