Do Mikołajek pozostał jeszcze dobry miesiąc, dlatego większość osób jeszcze nie myśli o zakupie prezentów. Jednak kupowanie upominków z wyprzedzeniem ma swoje zalety, więc warto pomyśleć o tym już teraz i poszukać ciekawych promocji na zabawki oraz inne drobne gadżety, które sprawdzą się na tę okazję. Mikołajki to szczególnie radosne święto dla dzieci, ponieważ to głównie one są obdarowywane tego dnia niespodzianką, której szukają rankiem pod poduszką. Jeżeli szukasz prezentu z tej okazji dla smyka, który ma około 3 lat, przeczytaj nasze propozycje prezentów. Być może jeden z naszych pomysłów stanie się dla Ciebie ciekawą inspiracją.

Układanki na magnesy

Niemalże każdy maluch w wieku 3 lat ma w domu co najmniej kilka różnych układanek. Zazwyczaj są to drewniane propozycje przypominające tradycyjne puzzle z niedużą liczbą elementów lub drewniane plansze z otworami o różnych kształtach, do których dopasowuje się dołączone do zestawu elementy. Istnieje jeszcze jeden rodzaj układanki, który rzadziej pojawia się w naszych domach, ale jest o wiele ciekawszy niż klasyczne propozycje. Są to układanki magnetyczne. Zestawy magnetyczne przypominają zazwyczaj książkę, w której środku znajduje się plansza na okładce oraz komplet różnych elementów, z których można układać rozmaite postacie, pojazdy czy zwierzaki. Najbardziej popularne układanki magnetyczne to te produkowane przez firmę Janod, chociaż w sklepach internetowych znajdziecie też ofertę układanek od innych producentów. Układanki magnetyczne są o tyle ciekawe, że za każdym razem można tworzyć z nich inne dzieła – zgodnie z obrazkami w instrukcji lub po prostu takie, które przyjdą dziecku do głowy. Dzięki temu, rozbudzają one kreatywność i fantazję, a jednocześnie uczą budowy człowieka i przedmiotów.

Prosta gra planszowa

W wieku 3 lat można zacząć już wprowadzać w życie dziecka proste gry planszowe. Na początku gra może nie iść gładko, bo dziecko będzie potrzebować czasu na zrozumienie zasad i w ogóle idei wspólnego grania, ale warto uzbroić się w cierpliwość i na spokojnie tłumaczyć maluchowi zasady. Gry planszowe odpowiednie dla 3 latka to m.in. Trzy małe świnki, Potwory do szafy czy Grzybobranie w zaczarowanym lesie.

Pierwsza encyklopedia

Książeczki to zawsze dobry pomysł na prezent dla dziecka. Może jednak jest już czas wejść na wyższy poziom i zamówić encyklopedię dla maluchów? Rozwijanie u dziecka ciekawości świata to jedno z ważniejszych zadań rodziny. Dzięki temu, nauka ma szansę stać się autentyczną pasją, a nie przykrym obowiązkiem. Spróbujcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here