Kompletując wyprawkę dla dziecka, należy zadbać nie tylko o różne ubrania i akcesoria pielęgnacyjne, ale też o wózki dziecięce, foteliki samochodowe. Przyda się również krzesełko do karmienia, które posłuży maluszkowi przez dłuższy czas.

Wybór jest obecnie ogromny, dlatego każdy rodzic może dobrać wszystkie niezbędne przedmioty do potrzeb swoich i dziecka. Z wychodzeniem na zewnątrz nie ma co zwlekać, ale najpierw trzeba kupić odpowiedni wózek, który zapewni komfort i bezpieczeństwo jazdy, niezależnie od warunków pogodowych.

Jakiego wózka dziecięcego potrzebujesz?

Wybierając wózek dziecięcy, należy mieć na uwadze jego wagę, która może być bardzo zróżnicowana. Jeśli trzeba będzie wnosić wózek po schodach, to powinno się zainwestować w jak najlżejszy model, najlepiej o wadze nieprzekraczającej dziesięciu kilogramów. Kolejną kwestią jest wielkość wózka, ekonomicznym wyborem będzie model z dużą gondolą, która posłuży przez dłuższy czas. Sprawdzi się też zimą, gdy dziecko jest grubiej ubranie. Oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze to, aby wózek był praktyczny, nie może być problemu z przechowywaniem go, przewożeniem w bagażniku samochodu i przejeżdżaniem przez drzwi. W zależności od tego, po jakim terenie będzie się spacerować z dzieckiem w wózku, należy dobrać odpowiednie koła i amortyzatory. Na spacery poza miastem, gdy trzeba pokonywać nierówności, najlepiej sprawdzi się wózek z dużymi pompowanymi kołami wyposażonym z amortyzacją. Z kolei do jazdy po mieście wystarczające będą niewielkie kółka piankowe, dobrze skrętne. Amortyzatory paskowe świetnie sprawdzają się przy nierównych powierzchniach, sprzyjają zaśnięciu. Natomiast na twardą i równą nawierzchnię zdecydowanie lepszym wyborem amortyzatory sprężynowe.

Przy zakupie wózka dziecięcego należy mieć na uwadze stelaż – aluminiowy jest lekki, ale mniej trwały od stalowego. Zaleca się wybranie jak najprostszego mechanizmu składania/rozkładania wózka, aby można było szybko go złożyć. Dużym udogodnieniem będzie model z przyciskiem łatwego składania na rączce. Kolejną kwestią są hamulce, powinny blokować dwa tylne koła. Dodatkowym zabezpieczeniem będą hamulec przy rączce wózka na przednie koło. Gondola w wózku powinna być stabilna, ze wzmocnionym dnem, mile widziane będzie też rączka do jej przenoszenia. Tapicerka wózka powinna być zdejmowana, aby można było ją wyprać oraz odporna na wodę i promieniowanie słoneczne, dobrze wentylowana. W wózku dziecięcym nie może zabraknąć regulowanej rączki, aby dopasować wysokość do użytkownika, pokryta skórą lub pianką. Istotne są oczywiście odpowiednie atesty, certyfikaty bezpieczeństwa. Dobrej jakości wózki są funkcjonalne, oferują szereg udogodnień zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. W zestawie znajduje się też szereg praktycznych akcesoriów typu moskitiera, parasolka, torba, pokrowce na koła itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here