Jak wybrać pierwszą kendame?

0
3971

Wiesz już, czym jest kendama. Miałeś z nią styczność. Być może widziałeś kilka osób, jak w nią grają lub obejrzałeś jakiś tutorial z gry i też chcesz spróbować. Jeżeli uważasz, że ta zabawa może spodobać się i Tobie, kup swoją pierwszą kendamę. Jednak, jak ją wybrać? Jesteś początkujący i nie wiesz, czy każda kendama będzie dla Ciebie odpowiednia? Dobrze trafiłeś. Zaraz wszystkiego się dowiesz!

Jak wybrać swoją pierwszą kendamę?

Twój wiek, wzrost oraz umiejętności motoryczne mają tutaj duże znaczenie. Mogłeś zaobserwować dzieci bawiące się kendamą z łatwością, ale też i wysportowanych dorosłych, którzy nie radzili sobie z najprostszymi trikami. Chociaż długość sznurka, do jakiego przyczepiona jest kula, waga i rozmiar Kena muszą zachować swoje proporcje, to wybór pierwszej kendamy nie jest taki łatwy. Dla początkujących młodszych dzieci poleca się zacząć od kendamy nieco lżejszej z mniejszą kulą niż te standardowe. Dzięki temu można wyćwiczyć swoją rękę i przygotować się do standardowej rozgrywki. Mniejsza kula działa na korzyść gracza i łatwiej osiada na miseczkach. Gdy ćwiczenia na lżejszej kendamie staną się za łatwe, można wybrać już pełnowymiarową kendamę. W celu uzyskania więcej informacji i porady możesz skontaktować się też z pracownikami sklepu, w jakim będziesz kupować swoją zabawkę.

Początki gry bywają trudne, jednak nie zniechęcaj się

Jak wyglądają początki gry w kendamę? Niekiedy chęć nauki przybiera bardzo intensywny tryb. Z pewnością zaliczysz kilka upadków, Ken wymsknie Ci się z ręki. Wgniecenia czy zadrapania, a nawet odpryski od farby z kuli mogą się zdarzyć. Nie martw się tym. Jako początkujący gracz, po prostu musisz się wprawić w utrzymaniu Kena i rozgrywce. Większość pomyłek sprawi, że będziesz lepiej grać w przyszłości. Mając to na uwadze, rozsądniej będzie kupić model podstawowy do gry w kendamę. Modele z edycji limitowanej wyglądają przepięknie, jednak dla początkującego gracza w zupełności wystarczy model podstawowy. Postaw sobie za cel, naukę gry i zakup w późniejszym czasie niepowtarzalnej kendamy z pięknymi zdobieniami z np. namalowanym smokiem na kuli, kwiatem wiśni czy dekoracyjną rączką.

Jakie znaczenie w grze mają odmiany Kena?

Każdy Ken może być wykonany w inny sposób. Może się różnić rodzajem drewna lub farbą, jaka została użyta do jego pomalowania. Jeżeli zależy Ci na kendamie, która będzie bardzo wytrzymała, szukaj takiej wykonanej z drewna typu klon. Drewno tego typu jest bardzo wytrzymałe i odporne na wgniecenia. Kendamy wykonuje się też z innych gatunków drzewa. Dla początkujących polecane są kendamy wykonane z drewna bukowego. Charakteryzuje je to, że ten rodzaj drewna lepiej przylega do dłoni gracza. Możesz łatwiej nauczyć się pierwszych sztuczek. Malowanie kendam też ma znaczenie. Niektóre modele pokryte farbą mogą sprawiać wrażenie bardziej „lepkich”, a inne będą bardziej śliskie. Dla początkującego gracza lepsze będą te, które będą przywierać do dłoni. Czyli pokryte farbą dającą wrażenie lepkości.

Sprawdź ofertę kendam na Active Kid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here