Pojawienie się na świecie bliźniaków to podwójne szczęście, ale również podwójne wyzwanie, któremu rodzice muszą sprostać. W przypadku bliźniaków szczególnie trudno zdecydować, jakie akcesoria dla dzieci wybrać. Jednym z problemów, którym muszą sprostać rodzice bliźniaków, jest wybór wózka. Do wyboru są dwie możliwości – można kupić dwa wózki albo wybrać jeden, ale podwójny, czyli taki, w którym można przewozić dwoje dzieci jednocześnie. Wydawać by się mogło, że wózek dla bliźniaków to nic innego jak większy klasyczny wózek, jednak w rzeczywistości sprawa jest znacznie trudniejsza, a wybór podwójnego wózka nie jest tak łatwy. Przy zakupie wózka dla bliźniaków trzeba zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Podpowiadamy, jaki wózek najlepiej wybrać i na co zwracać uwagę, żeby wózek był wygodny dla dzieci i rodziców.

Wózek dla bliźniaków, niekoniecznie podwójny!

W niektórych sytuacjach uzasadniony jest zakup dwóch pojedynczych wózków, choć niektórym może się wydawać, że przy bliźniakach takie rozwiązanie nie ma większego sensu. Warto zdecydować się na zakup dwóch pojedynczych wózków, jeśli planujecie wychodzić na spacery zawsze razem albo jeśli jednemu z rodziców będzie pomagać babcia maluszków czy niania. Wówczas każda z osób będzie mogła prowadzić jeden wózek, a pojedyncze pojazdy będą znacznie wygodniejsze, lżejsze i bardziej mobilne niż podwójny wózek. Dlatego, jeśli jesteście pewni, że zawsze będziecie mogli wyjść z dziećmi oboje, możecie zdecydować się na zakup dwóch wózków. Niestety, problem pojawia się, gdy jedno z rodziców nie może w danej chwili wyjść, a maluchy trzeba zabrać na przykład do lekarza. W takiej sytuacji niezbędny będzie podwójny wózek.

Wybierz z głową, a nie pożałujesz!

Wybór wózka dla bliźniaków jest znacznie trudniejszy niż wybór zwykłego wózka, a co więcej, takie pojazdy są mniej dostępne i trudniej znaleźć je w sklepie tradycyjnym czy internetowym. Z jednej strony może to utrudniać znalezienie odpowiedniego sprzętu, jednak z drugiej, ograniczony wybór może przyspieszyć sprawę zakupu. Nie oznacza to jednak, że należy kupić pierwszy lepszy wózek dla bliźniąt, który się trafi – przed ostatecznym wyborem warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, poczytać opinie innych rodziców i dopiero wtedy podjąć decyzję. Wybierając wózek trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, które determinują to, czy pojazd będzie dla Was wygodny i komfortowy w użytkowaniu. Wózek dla dzieci musi być przede wszystkim funkcjonalny, więc bardzo ważne jest, żeby spełniał kilka warunków.

Wózek dobierz do wieku swoich malców!

To najważniejsza sprawa, ponieważ do wielkości i wieku dzieci należy dopasować wózek. Pojazd nie może być zbyt mały, ponieważ dzieciom będzie niewygodnie, nie może być również zbyt duży, bo spowoduje to, że trudniej będzie się z nim poruszać. Poza tym, od wieku dzieci zależy, czy wózek ma być przeznaczony do przewożenia maluchów jedynie w pozycji leżącej, czy będzie służyć starszym dzieciom, które potrafią już samodzielnie siedzieć.

Weź pod uwagę miejsce gdzie wózek będzie przechowywany!

To bardzo ważna kwestia, którą koniecznie musicie przemyśleć wybierając wózek. Musicie zastanowić się, czy będziecie często przenosić wózek, wnosić go po schodach, czy przechowywać na parterze lub w piwnicy. Z pomieszczeniem, w którym będziecie przechowywać wózek wiąże się wielkość oraz waga wózka. Trzeba sobie również zadać pytanie, czy zawsze rodzice będą wychodzić na spacer razem, czy czasami jedno z nich będzie musiało samodzielnie poradzić sobie z przeniesieniem wózka, włożeniem go do windy lub wniesieniem po schodach.

W jakiej porze roku przychodzą na świat twoje dwie istoty!

Decydując się na konkretny model wózka musicie wziąć pod uwagę również to, czy dzieci urodzą się w zimie czy w lecie, ponieważ od tego będzie zależeć potrzebne wyposażenie. Jeśli urodzą się wiosna lub latem to wózek powinien być dodatkowo wyposażony w moskitiery i parasolki. Winien również mieć odpinana górną warstwę, która znowu przyda się w chłodniejsze jesienno- zimowe pory roku.

Wózek X-Lander dla bliźniaków:

Posiadanie bliźniaków – to podwójna radość dla rodziców. Potrzebny jest również wózek przystosowany specjalnie dla nich. Wózek XTwin jest lekkim, zwrotny i bezpiecznym rozwiązaniem na spacery. Wózek jest wyjątkowo lekki wśród modeli swojej kategorii, ceniony za zwrotność i stabilność. Lekkość linii sprawia, że model wydaje się wizualnie lżejszy. Jest także starannie wyważony, by zapewnić maksymalną stabilność podczas przewożenia dwójki dzieci. System Duo Color pozwala, aby bliźniaki cieszyły się własnymi, różnymi od siebie kolorami wnętrza wózka. Lekka konstrukcja mimo dużych rozmiarów,  pompowane tylne koła obrotowe,  przednie koła z funkcją blokady, to tylko nieliczne udogodnienia tego pojazdu. Posiada również funkcję zdejmowania kół co ułatwia jego transport i przechowywani.  Wózek może być używany dla najmłodszych dzieci poprzez uzupełnienie go o odpowiednie nosidła.  Dodatkowa kieszeń w budce oraz regulacja podnóżka i oparcia to cechy, które cieszą nie tylko rodziców, ale w głównej mierze dzieci. Wózek firmy X-Lander to zdecydowanie faworyt jeśli chodzi o pojazdy dla bliźniaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here