Jesteś młodym rodzicem, lub kobietą w ciąży. Zewsząd słyszysz, jak ważne jest przemyślane wybranie wózka dla dziecka, ze jego bezpieczeństwo jest najważniejsze. Początki życia niemowlaka, to czas kiedy jego ciało dopiero rozwija się i nieodpowiednie dobranie materaca lub wielkości wózka może źle wpłynąć na jego zdrowie. No i ci wszyscy co tak mówią mają rację! Tylko co wybrać za własną rację, a co już na wstępie odrzucić. Jak poruszać się w gąszczu i zgiełku tylu informacji. Bowiem producenci wykorzystują pewną niewiedzę młodych rodziców i często wciskają im „kit”. Dlatego strzeż się! A nie będziesz miał poczucia, ze ktoś „zrobił się w balona”, „nabił w butelkę” czy „zrobił na szaro”. I jak by tego nie nazywać to jeśli posiądziesz pewną wiedzę, tego typu przypadki z twoja osoba w roli głównej nie będą miały miejsca.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego:

 • wózek powinien być praktyczny – unikajmy kupowania wózka (bo jest ładny) i wygląda pięknie – najprawdopodobniej to będzie jego jedyny atut.
 • zawsze wybierajmy wózki 4 kołowe– unikajmy 3 kołowce – są one niepraktycznie – wywrotne!
 • na pytanie czy powinny być skrętne przednie kółka – powinny być – lepiej śpiące dziecko wozić w wózku które mają takie kółka. Poza tym w większości wózków które mają kółka skrętne – można je zblokować.
 • wybierzmy wózek który ma zdejmowane tylne kółka – może się zdarzyć ze będzie potrzeba ich zdemontowania na czas transportu samochodem.
 • zalecamy zakup wózka z dużymi kołami – opona powinna być jak najszersza – dziecko ma lepszą amortyzację – większe koła to też brak problemu z zakopywaniem wózka na placach zabaw – w piasku.
 • wybierajmy wózek który będzie miał największą gondolę – dzieci szybko rosną i po trzech czy czterech miesiącach może się okazać, że maluch nie mieści się w wózku
 • unikajmy gadżetów – takich jak dodatkowy hamulec w rączce – zbędny gadżet którego zazwyczaj nie wykorzystamy – a może się zepsuć.
 • wybierzmy taki który będzie miał dużo miejsca na dodatkowe rzeczy – duży koszyk na dole – zapewne mamusie na zakupach będą zadowolone.
 • sprawdźmy przed zakupem czy wszystkie obicia są zdejmowalne i można je prać w pralce – uwaga niektóre materiały wymagają prania w pralni na „sucho” – taniej będzie nam wybrać taki wózek którego obicia możemy prać w swojej pralce.
 • unikajmy kupowania wózka ze wszystkimi funkcjami /możliwościami/ – standardem zawsze jest to iż mamy [bazę + gondolę + spacerówkę] – to jest maksymalny zestaw który powinniśmy kupić. Jeśli chcemy kupić fotelik do samochodu – wybierzmy jako dodatkowy zakup. Rzadko wybierzemy dobry wózek w zestawie z dobrym fotelikiem.
 • nigdy nie sugerujmy się ceną wózka – zawsze pytajmy się znajomych – czytajmy Internet – można wybrać coś popularnego i dobrego.

Przygotowaliśmy ranking najwygodniejszych wózków dziecięcych:

Joold Day 2– typowa designerska gondola plus spacerówka, jego zaleta jest wielkość, która powinna wystarczyć nawet do końca wózkowania dziecka- cena to około 4-5 tysięcy złotych.

Valco Baby Sport Vs– to z kolei typowa spacerówka, ale bardzo funkcjonalna i zdecydowanie spodoba się rodzicom, którzy wcześniej nie mieli doczynienia z wózkiem w takim typie. Posiada duże pompowane koła, dlatego sprawdza się na śniegu czy piasku- jego cena to około 1500 złotych.

Kees K2Go– to również typowa spacerówka, która dodatkowo oprócz swojej funkcjonalności jest bardzo ładna. Jej zwrotność i łatwość prowadzenia to największy atut. Cena również bardzo atrakcyjna bo około 1000 złotych.

GB Maris– to czterokołowy wózek w typie 2 w 1, to mini gondola oraz spacerówka. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej praktyczniejsza bo dodatkowo ma wysuwane podparcie dla nóżek, zmieści się w nim nawet nieco starsze lub większe dziecko. Funkcjonalny, dobrze zaprojektowany, idealny do miasta. Cena to około 3,5 tysiąca złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here