Wózki nie dzielą się na te letnie i zimowe. Wyboru musimy dokonać samodzielnie, biorąc pod uwagę porę roku, w której na świat ma przyjść nasz maluch. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając wózek na zimę? Jakie akcesoria do wózka mogą podnieść jego komfort w chłodniejsze dni?

Jest kilka cech, które warto wziąć pod uwagę wybierając wózek dla dziecka na zimę!

Bezpieczeństwo czyli stabilność i widoczność:

Kupując wózek dla dziecka na zimę, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym dzień jest znacznie krótszy. Dlatego przydadzą się elementy odblaskowe. Niektóre modele gondol posiadają obszyte dookoła taśmy, dzięki którym wózek jest dobrze widoczny po zmierzchu. Ponadto wózek, którym podróżuje nasz maluch po oblodzonych i zaśnieżonych drogach oraz chodnikach, powinien być stabilny. Tu sprawdzą się znacznie lepiej wózki czterokołowe, z pompowanymi, dużymi kołami o szerokim rozstawie. Twardsze zawieszenie na amortyzatorach sprężynowych zapewni nam łatwiejsze pokonywanie zasp śnieżnych. Korzystnie jest wybrać wózek o regulowanym zawieszeniu. Dzięki temu również wiosną komfort jazdy będzie mógł zostać dopasowany do panujących warunków. Na pewno sprawdzą się również pasy bezpieczeństwa. W razie, gdy wózek się przechyli, mamy pewność, że dziecko z niego nie wypadnie. Zwróćmy na to uwagę, gdyż nie w każdej gondoli są umieszczone pasy.

Gondola w wózku, który zaczynamy użytkować w okresie zimowym, powinna być duża i o podwyższonych bokach. Dzięki temu łatwiej ochronimy malucha przed zimnym powietrzem. Lepiej również zrezygnować z modeli, które mają duże siatki wentylacyjne. Jeżeli wózek, który spełnia nasze oczekiwania, ma odpinane okienko, sprawdźmy, czy można je szczelnie zamknąć

Kolor a pora roku:

Kiedy patrzymy na wózek, w pierwszej kolejności dostrzegamy nie jego parametry techniczne, ale kolor. Możemy zachwycać się śnieżnobiałą tapicerką lub taką w odcieniu jasnego różu lub zieleni. Jednak wybierając wózek, który ma nam posłużyć w okresie zimowym i przetrwać do wiosny, warto zwrócić uwagę również na te o ciemniejszych barwach. Mają tę zaletę, że nie widać na nich tak bardzo zacieków i brudu. Poza tym sama tapicerka powinna być odporna na wszelkie zabrudzenia. Korzystnie jest, gdy błoto, śnieg i brudna woda po niej spływają, a nie w nią wsiąkają. Niektóre modele posiadają odpinaną tapicerkę, którą łatwo zdjąć i uprać.

Dodatkowe miejsce na zakupy:

Podczas wyboru wózka na zimę, warto również zwrócić uwagę na kosz przymocowany do stelaża. Sprawdźmy, z czego jest wykonany. Te materiałowe mogą bardzo szybko nasiąkać wodą i obniżać pod wpływem większego ciężaru. W okresie jesienno-zimowym sprawdzą się kosze metalowe, ale jeżeli wózek spełnia wszystkie parametry, a tylko kosz jest problemem – można sprawdzić, czy da się go po prostu odpiąć. Zbadajmy również wysokość, na której jest mocowany kosz na zakupy. Te wyżej nie będą ocierały się o ziemię i śnieg.

Ułatw sobie życie i zwróć uwagę na akcesoria:

Akcesoria do wózka, które przydadzą się w chłodniejsze dni to:

  • ciepły materacyk
  • folia przeciwdeszczowa
  • ochraniacz na nóżki – zarówno do gondoli, jak i do spacerówki
  • śpiworek na zimę

Ciekawym rozwiązaniem są również rękawice, które można zamontować do rączki wózka. Są na tyle duże, że zmieści się w nie zarówno męska, jak i damska dłoń. Stanowią dodatkową ochronę przed chłodem i podnoszą komfort spacerów osobie, która prowadzi wózek. Niektóre modele wózków posiadają w pokrowcu dodatkowy kołnierz, którym można osłonić budkę. Chroni on przed silniejszymi podmuchami wiatru i śniegiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here