Decydując się na zakup wielofunkcyjnego wózka nabywamy jednocześnie pojazdy na kilka sezonów, a nawet lat. Gondolę dla maluszka oraz spacerówkę i fotelik. Wówczas wszystko wpinane jest w jeden stelaż. Jak wybrać odpowiedni produkt, aby móc wygodnie spacerować z dzieckiem? Czy warto jest inwestować w duży i ciężki wózek wielofunkcyjny? Czy może jednak lepiej skupić się na kilku pojazdach, gdzie każdy będzie miał tylko jedną, określoną funkcję?

Niezawodność wpinania i wypinania poszczególnych modułów!

Kupując wózek 3 w 1 musimy sprawdzić, czy wszystkie jego elementy wpinają się w stelaż równie łatwo. Najlepsze wózki głębokie z fotelikami umożliwiają montaż każdego elementu jednym kliknięciem, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy wypakowujemy wózek z bagażnika i musimy ułożyć dziecko w pojeździe. Poza tym stelaż powinien rozkładać się bez większych problemów, najlepiej jedną ręką, aby mógł to zrobić rodzic trzymający dziecko na ręku.

Zwróć uwagę na ciężar wózka!

Ważne jest, aby waga zestawu nie była zatrważająco duża – w końcu czasem trzeba wnieść wózek na wysoki krawężnik lub po schodach. Wybierajmy aluminiowe stelaże, wówczas będziemy mieli pewność, że wózek jest solidny, a zarazem lekki. Bardzo lekkim tworzywem jest również karbon, który wytrzymuje wstrząsy i nie dokłada kilogramów do i tak już ciężkiego pojazdu.

Koła i kierownica to podstawa każdego dobrego pojazdu!

Koła wózka powinny zapewnić dziecku odpowiednią amortyzację przed wstrząsami, aby malec mógł spokojnie odpoczywać niezależnie od terenu, po jakim aktualnie spaceruje. Na nierównościach najlepiej sprawdzą się pompowane koła, jeśli zdecydujemy się na piankowe sprawdzajmy, czy mają odpowiednią amortyzację. Poza tym bardzo ważna jest rączka wózka, to za jej pomocą prowadzimy wózek, musi więc ona być dopasowana do naszego wzrostu. Na szczęście większość wózków obecnie ma regulowaną rączkę.

Poniżej postaraliśmy się zabrać kilka modeli wózków w typie gondoli i nosidełka:

Cybex Priam lux Manhatta–  to wózek wielofunkcyjny o atrakcyjnej konstrukcji i na każdą porę roku. Lekki, aluminiowy stelaż możemy wybierać w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym lub chromowanym. Poza tym możemy regulować ramę w taki sposób, aby dopasować ją do naszego wzrostu. Pojemny kosz na zakupy sprawdza się zarówno przy niemowlakach, jak i przy starszych dzieciach, których zabawki musimy przenosić razem z zakupami i innymi, przydatnymi akcesoriami. Gumowe koła wypełnione pianką są bardzo solidne, odporne na przebicia. Przednie koła możemy zablokować do jazdy na wprost, co jest praktyczne przy długich spacerach. Kółka zostały zaprojektowane tak, że żadna przeszkoda, typu wysoki krawężnik czy kilka schodków, nie stanowi problemu. Model jest również dostosowany do jazdy zimą – wówczas z przodu możemy zamontować wygodne płozy zamiast kół.

Kinderkraft Moov– to wózek głęboki z fotelikiem w dobrej cenie, który przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie miejski design i zapewniające wygodę rodzica i dziecka rozwiązania. Wózek może być używany od pierwszego dnia życia maluszka. Regulowana wysokość rączki zapewnia wygodne prowadzenie wózka. Prosty mechanizm składania będzie bardzo praktyczny, zwłaszcza gdy chcemy szybko złożyć wózek, aby zmieścił się do bagażnika. Skrętne, pompowane koła dobrze amortyzują wstrząsy oraz zapewniają wygodne manewrowanie. Wózkiem wygodnie spaceruje się zarówno po miejskich chodnikach, jak i leśnych ścieżkach. Wózek został wyposażony w hamulec z podwójnym dociskiem na tylne koła, co jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.

Bebetto Holland– to wózek, który możemy zakupić w opcji 2 w 1 lub 3 w 1.  Jeśli zdecydujemy się na drugi wariant, po dokupieniu adapterów będziemy mogli do jednego stelaża wpiąć fotelik, gondolę oraz  spacerówkę, w zależności od potrzeby. Wózek ma wentylowaną gondolę, która bardzo dobrze sprawdzi się latem. Lekki stelaż na amortyzowanych kołach zapewnia maluszkowi wygodny spacer bez odczuwania wstrząsów. Wzmocniony kosz pomieści nawet najcięższe zakupy. Do wózka dodawana jest również pojemna torba, która jest idealna na akcesoria dla niemowlaka. Warto dodać, ze tę markę pokochały gwiazdy kina i muzyki, zarówno u nas w kraju, jak i na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here