Wybór wózka staje się wyzwaniem dla każdego rodzica. W końcu maleństwo zasługuje na najlepszy, najbardziej komfortowy i przede wszystkim bezpieczny sprzęt. Producenci wózków dziecięcych dosłownie bombardują rodziców coraz bardziej wymyślnymi propozycjami. Po czym poznać najlepsze wózki dziecięce? Czy można zaoszczędzić na zakupie wózka, nie rezygnując przy tym ze sowich wymagań? Jaki wózek spacerowy nada się do przejażdżek po mieście? A jaki będzie odpowiedni na wypad za miasto? Podpowiadamy!

Zakup wózka, a chłodna kalkulacja!

Jednym z najważniejszych dylematów przyszłych rodziców jest zakup wózka. Czy jesteś gotowa na to wyzwanie? Dziecko od momentu narodzin spędza w wózku sporą ilość czasu, dlatego wózek dla dziecka to decyzja pełna wielu wątpliwości. Wymaga ona również przeanalizowania własnych wymagań czasami z dystansu.

Kupując wózek musisz wiedzieć, że nie warto gonić za modą, gdyż moda się zmienia i to co modne, nie zawsze znaczy idzie w parze z najlepszym.  Spodziewasz się z dziecka i potrzebujesz wygodnego wózka, który spełni Twoje wymagania, ale też będzie odpowiadał dziecku? Sprawdź czym się kierować, zanim sfinalizujesz transakcję!

Jaką wiedze warto posiadać przed zakupem wózka dla dziecka?

Istnieje przekonanie, że najlepszy wózek dla dziecka to taki, który jest dla niego wygodny, funkcjonalny dla rodzica i zapewniający największe bezpieczeństwo. Często jednak szukając takiego, trafisz na ceny, które niekoniecznie będą adekwatne dla Twojego budżetu i być może czasami staną się nieosiągalne. Ale to nic. Nie oznacza to przecież, że idealny wózek dla dziecka  jest poza Twoim zasięgiem. Także skromniejszy budżet pozwoli Ci kupić spacerówkę dla dziecka, która może być komfortowa, bezpieczna i tania!

Zanim jednak go znajdziesz, minie trochę czasu, dlatego przyda Ci się zapas cierpliwości. Najczęściej wózki wielofunkcyjne są znane jako spacerówki lub gondole. Na tym etapie powinnaś przeanalizować jaki rodzaj czterech kółek dla dziecka będzie najlepszy (choć wiadomo, że warto zainwestować zarówno w gondolę jak i spacerówkę) oba są bardzo przydatne).

Gondoli zwykle używa się przez pierwsze sześć miesięcy, natomiast spacerówka przydatna jest na kolejne lata i towarzyszy dziecku w najważniejszym etapie rozwoju, dlatego jej zakup jest priorytetem.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinnaś nauczyć się analizować poszczególne modele wózków dziecięcych na rynku, aby łatwiej je rozpoznawać i szybciej podjąć odpowiednią decyzje, której  nie będziesz żałować. Wózek dla dziecka jest bardzo ważny, więc trzeba poświecić na to sporo czasu zanim znajdziemy ten, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Zwróć uwagę na… A będzie ci łatwiej podjąć słuszna decyzję!

Zacznij od rozglądania się za modelami, które mają odpowiedni atest gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania. To także zaufany symbol nadawany produktom wysokiej jakości i przyznawany przez Państwowy Zakład Higieny. Rozpoznasz go po trójkącie i dużej literce B! Następnie zwróć uwagę na hamulce jakie ma wybrany przez Ciebie wózek dla dziecka. Doskonały będzie taki model, który posiada hamulec zabezpieczający oba koła naraz (to bardziej bezpieczne i wygodniejsze). Przed zakupem warto wykonać test idealnego wózka, najlepiej wykorzystując do tego jakąś pochyłą powierzchnię. Wtedy doskonale sprawdzić działanie wybranego modelu i będziesz pewna, w 100%,  który jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb. W ten sposób sprawdzisz skuteczność hamulców i będziesz w 100 % pewna działania wybranego modelu. Zwróć uwagę na kwestię amortyzacji i blokadę kół. Najlepiej sprawdzą się modele, które mają funkcję blokowania dwóch kół jednocześnie. Ważny jest też stelaż wózka (tutaj najlepsze są te aluminiowe).

Najlepszy wózek dla dziecka  to taki, który ma również regulowaną rączkę, co pozwala na wygodne prowadzenie. Jest to także ważna rzecz dla rodziców różniących się między sobą wzrostem. Przydatne są też wózki mające zamontowany kosz na zakupy.

Złóż wszystko w całość!

Jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe rzeczy i spiszesz sobie je na kartce, wówczas będziesz pewna, że podczas zakupu sprzedawca nie naciągnie cię na dodatkowe funkcje i inne bajery, które w rzeczywistości nigdy nie będą wykorzystane, a jedynie zwiększa cenę wybranego przez ciebie pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here