Jeśli zastanawiasz się nad tym czy spacerówka dla niemowlaka to dobry wybór to podpowiadamy, że tak! W dzisiejszych czasach producenci tak projektują wózki, ze spełniają one najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Dlatego twój maluch w wózku typu spacerówka z pewnością będzie mógł jeździć bez obaw o jego zdrowie i życie.

Mijają tygodnie, miesiące i maleństwo przestaje być maleństwem, a rośnie zaskakująco szybko. Nie wiadomo kiedy a już siada, już robi pierwsze kroczki, już chce podziwiać świat w trakcie spacerów. Nie, już nie śpi w wózku (no, może sporadycznie przy dłuższych wyprawach), a mama? Biegnie z nim na zakupy, na plac zabaw i… wiadomo, tyle rzeczy jest do załatwienia. Wówczas typowy wózek z serii 3 w 1 nie jest już taki wspaniały jak parę miesięcy wstecz. Dlatego teraz należy zainteresować się odpowiednią spacerówką, ale jak to zrobić jeśli w sklepach i Internecie jest tak dużo towarów?

Na pewno nie warto podejmować decyzji w pośpiechu, bo możemy przegapić tę, która zapewni dodatkowy komfort dziecku i przede wszystkim mamie, w końcu to ona ją w pełni obsługuje.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu spacerówki?

Co jest kluczowe? Idealnym kompanem wszelkich wypraw będzie taki wózek, który jest lekki i zwrotny – jego kółka powinny obracać się swobodnie. Dobra spacerówka składa się migiem – są takie, które wymagają użycia zaledwie jednej ręki, a dobrze jest mieć tą drugą wolną przy rozbrykanym dziecku.

Obszerny kosz na zakupy plus dodatkowe kieszonki na drobnostki to rzecz niezbędna i nie wymaga to chyba komentarza? Warto też zwrócić uwagę na to, żeby była pełna amortyzacja kół, a twój malec nie będzie odczuwał tych wszystkich niedogodności jazdy po nierównej nawierzchni. Ważne, żeby szybko i sprawnie można było zablokować koła – gdy wskoczysz do autobusu czy tramwaju nie ma czasu na szarpanie się z hamulcami, pojazd od razu rusza i nikt nie będzie czekał, czy zabezpieczyłaś swojego śpiącego malucha.

Istotne by płynnie można było regulować oparcie do pozycji leżącej. Niektóre modele mają również 3 poziomowe ustawianie podnóżka, co jest przydatne dla komfortu i zdrowia dziecka.

Spacerówka dla niemowlaka to wózek, który będzie mu towarzyszył mniej więcej od roku życia do około 3 roku, dlatego musi być wytrzymały i wykonany z materiałów, które zniszczą brud, nie będą się przecierać czy zaciągać i będzie można je z łatwością utrzymać w czystości, wszak wiadomo, że małe dziecko potrafi ubrudzić się nawet parę razy na dzień.

Niezwykle cenny jest w tym przypadku również oddychający materiał, przecież wiadomo jak dziecko potrafi się spocić siedząc w głębokiej spacerówce, której materiał nie przepuszcza powietrza i kumuluje go we wnętrzu.

Zwróćcie również uwagę, czy w pakiecie do wózka jest pokrowiec na nóżki oraz folia przeciwdeszczowa, bo jeśli nie ma, to i tak będziecie musiały ją dokupić, to przecież rzecz niezbędna. A wtedy nie dość, że możemy nie dopasować dobrze do danego modelu, to jeszcze solidnie przepłacimy.

Ważne również by wózek składała się w taki sposób, jaki jest dla nas odpowiedni. Wózki spacerowe w zależności od rodzaju stelaża składają się albo na płasko, albo jak parasolka. Ta funkcja ma znaczenie wówczas, jeśli wózek będziecie przewozić autem albo składać po spacerze. To, czy wózek łatwo się składa, najlepiej sprawdzić na przykładzie egzemplarza, który zamierzacie kupić, a nie tego, który jest wystawiony w sklepie. Powinien on składać się i rozkładać bez zacinania i bez konieczności użycia dużej siły. Musi też mieć zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem się podczas jazdy.

Podsumowując!

Jeśli weźmiesz pod uwagę chociaż połowę rad, które wymieniliśmy to zakup twojej spacerówki dla niemowlaka będzie czystą przyjemnością. Nie zaskoczy cię żaden detal w sklepie, a i sprzedawca nie wciśnie ci przysłowiowego kitu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here