Wybór wózka jest dość kluczową decyzją, bo od tego czy uda nam się wybrać wózek dopasowany do naszych wymagań zależy to, czy będziemy lubili chodzić z dzieckiem na spacery, czy raczej przed każdym wyjściem będziemy kląć na wózek i szukać jakiegoś innego rozwiązania. I pomimo tego, ze wydaje wam się iż dla niemowlaka to najlepsza będzie gondola, to przedstawimy wam możliwość adaptacji spacerówki na potrzeby niemowlaka. Nie będzie to typowa spacerówka, jaką wyobrażamy sobie np. dla dziecka 2-3 letniego. Spacerówka dla niemowlaka to raczej pojazd wielofunkcyjny. A któż z nas nie lubi wielu funkcji w jednym!

Przede wszystkim rozważając zakup spacerówki dla niemowlaka musimy wziąć pod uwagę, gdzie będziemy nią jeździć?

To gdzie będziemy jeździć jest absolutnie kluczowe. Nie oszukujmy się tradycyjne parasolki nie sprawdzą się na drogach gruntowych i w terenie. Oczywiście każdy z nas słyszał opowieści innych rodziców, jak wjechali z Brajankiem na Kasprowy, ale pewnie w tych opowieściach pominięto takie wydarzenia jak blokowanie się kółek na każdym kamieniu, czy niesienie wózka przez pół trasy.

Jeśli wózkiem będziemy jeździć po w miarę prostych chodnikach, alejkach w parkach i galeriach handlowych, to w zasadzie możemy kupić wózek nawet na bardzo małych kółkach. Jeśli na trasie naszych spacerów są leśne ścieżki czy wyboiste drogi gruntowe, to należy sobie darować zwykle parasolki i, albo poszukać w miarę lekkiego wózka na większych kołach. Ważną sprawą podczas wyboru spacerówki dla niemowlaka jest możliwość ustawiania siedziska w wielu płaszczyznach oraz amortyzacja kół. Dzieci nieco starsze już tak bardzo nie odczują wstrząsów, które będą przenoszone z drogi na pojazd. Jeśli nie chcesz by twój maluch miał w przyszłości problemy z kręgosłupem to spacerówka dla niemowlaka powinna być wyposażona w amortyzatory- sprężynowe lub pneumatyczne oraz koła pompowane. Wówczas wszystkie wstrząsy pozostaną w dole wózka.

Dlaczego spacerówka dla niemowlaka?

Spacerówka dla niemowlaka to nic innego jak wózek wielofunkcyjny z możliwością składania siedziska do pozycji pionowej. Jest jedna różnica pomiędzy tradycyjną gondolą, a właśnie spacerówka dla niemowlaka. A mianowicie jego waga. I pomimo tego, ze wózek dla tak małego dziecka winien być solidny i bezpieczny niczym czołg, to producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy niejednokrotnie musieli wnosić wózki na wysokie piętro. Wymyślili oni nowy rodzaj bezpiecznego pojazdu, który może służyć nawet do 2 roku życia. Spacerówka niemowlęca to połączenie pojazdu, takiego od wczesnych dni życia maluszka, z takim dla dziecka nieco starszego. Wózki spacerówki łączą wygodę i bezpieczeństwo z ceną i wielofunkcyjnością. Są wręcz idealne dla rodziców, którzy mieszkają w małych kawalerkach, gdzieś na wysokim piętrze bez windy.

Rodzaje siedzisk w spacerówka dla niemowlaków:

Wybierając spacerówkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na trzy rodzaje siedzisk. Najpopularniejsze (bo jest ich najwięcej) są siedziska klasyczne, czyli takie, gdzie reguluje się oparcie a siedzisko zostaje w stałej pozycji.  Drugi rodzaj to siedziska kubełkowe, które przypominają nieco fotelik samochodowy. Nadaje się raczej dla młodszych dzieci np. takich, które jeszcze nie siedzą samodzielnie, a są już za duże na gondolę. W siedzisku kubełkowym dziecko ma lekko zaokrąglone plecy, a pupa osadzona jest nieco niżej, więc nie ma obaw, że maluch się wysunie. Trzecim rodzajem są siedziska hamakowe, które lekko się bujają. Na rynku jest mały wybór siedzisk hamakowych. Niektóre z nich niestety nie są rozkładane, więc dziecko nie może zmienić pozycji.

Najważniejsze w wyborze siedziska do spacerówki niemowlęcej jest fakt, że powinno ono mieć jak najbardziej rozpięta możliwość regulacji pozycji. Małe dziecko ma wciąż nierozwinięty kręgosłup, dlatego częsta zmiana położenia pleców w stosunku do miednicy i nóg służy ćwiczeniom oraz ma za zadanie niwelować późniejsze problemy np. z krzywym kręgosłupem czy wystającymi łopatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here