Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju i typu wózków dziecięcych. Od tych przeznaczonych dla niemowlaków, do takich, które są niezbędnym elementem podczas spaceru z dwu czy trzylatkiem. Co wiec wybrać? Czy kierować się jakością czy ceną? A może producentem?

Wybór wózka to nie lada wyzwanie. Oferta jest ogromna, a producentów przybywa z każdym dniem. Podstawowe pytanie, jakie zadają sobie rodzice: wybrać wózek zagraniczny czy polski? czy w naszym kraju w ogóle są producenci, którzy tworzą wózki na miarę XXI wieku, czy warto jednak przeznaczyć pieniądze na zagraniczny produkt, od sprawdzonego  i od lat cenionego dostawcy?

Oto nasz ranking wózków od polskich producentów:

Bebetto Vulcano–  od lat cieszy się dobrą opinią rodziców. Na uwagę zasługuje model Vulcano, wyposażony w specjalne systemy bezpieczeństwa opracowane i opatentowane przez firmę Bebetto. System absorbcji wstrząsów SAS redukuje drgania podczas jazdy po nierównej powierzchni, poprawia przyczepność oraz amortyzuje uderzenia, np. podczas pokonywania krawężnika. Natomiast system pamięci kierunku DMS stabilizuje koła w momencie utraty kontaktu z powierzchnią, np. gdy jedno z kół nie dotyka podłoża. Wózek Vulcano ma wygodnie montowaną spacerówkę i gondolkę oraz dopasowany fotelik samochodowy. Lekki stelaż zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu. Ceny zaczynają się już od 1200 zł, natomiast kończą na paru tysiącach. Wszystko zależy od tego jaki konkretnie model wybierzemy, czy dobierzemy dodatkowe funkcję i przedłużymy gwarancję. Kolory wózków są naprawdę imponujące. Na pewno zainteresują najbardziej wybrednych rodziców.

Jedo– wózki tej firmy są na rynku od 40 lat. Modelem wartym polecenia jest Trim R-Line. Wszystkie koła wózka są żelowe i mają łożyska. Tylne są bieżnikowane, a przednie samonastawne, obrotowe, z możliwością zablokowania. Gondolka ma regulowaną wentylację i prowadnicę, a także funkcję kołyski. Kosz na zakupy jest wyjmowany, a w zestawie znajdują się niezbędne akcesoria, takie jak torba, moskitiera czy pokrowiec. Wózek Jedo ma bogate wyposażenie, ale przede wszystkim wyróżnia się ciekawą stylistyką. Sylwetka wózków z linii R jest niezwykle elegancka, minimalistyczna i nowoczesna. Ich ceny są naprawdę duże, bo zaczynają się od 2,5 tysiąca złotych, ale na starcie dostajemy bardzo dużo elementów wyposażenia, gdzie u innych firm trzeba by było za nie dopłacać. Dodatkowo mamy bardzo szeroka gamę designu, który zadowoli młodych i nowoczesnych rodziców, dla których wózek to również element stylizacji.

Baby Design – to jedyna polska marka wózków, która stale współpracuje z Instytutem Matki i Dziecka oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji. Na uwagę zasługuje ich najnowszy model Lupo Comfort– wyróżnia się niewielkim rozmiarem oraz niezwykłą kompaktowością. Waży zaledwie 9,6 kg, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Nie wpływa to jednak na rozmiary siedziska, które jest bardzo obszerne i zapewnia dziecku odpowiedni komfort. Można je ustawić w wielu pozycjach, także leżącej, przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Spacerówka ma dodatkowy pas krokowy przypinany do barierki oraz dodatkowy wyjmowany daszek. Dzięki systemowi Pro-Fix montaż gondoli, spacerówki czy fotelika przebiega bardzo sprawnie. Cena modeli wózków tej firmy, zaczyna się od 2 tysięcy złotych, ale wydaje nam się, ze warto jest zainwestować w tak precyzyjnie wymierzone oraz dopracowane szczegóły. Kolory i design jest również szeroki, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie no i oczywiście swojej pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here