To co w wózku dziecięcym powinno być najważniejsze to bezpieczeństwo maluszka przewożonego w nim, funkcjonalność i łatwość w codziennej obsłudze oraz jakość wykonania i designe. Tak, wygląd jest również ważny, może nie najważniejszy, ale w sondażach przeprowadzanych wśród rodziców, pozycja wygląd wózka, również jest często zaznaczana jako ta ważna i decydująca czy dany model zostanie zakupiony czy też nie. Wszak każdy z nas pragnie mieć i pragnie otaczać się ładnymi rzeczami. Jak wskazują inne badania społeczne, taką chęć wykazują głównie rodzice młodzi czyli w okolicach wieku 20-28 lat. Ładny wózek! Ale jaki. Przecież na temat gustów się nie dyskutuje. Istnieje jednak pewna tendencja, czym kierują się rodzice podczas wyboru wózka.

Oglądajcie, testujcie i nie bójcie się pytać, nawet o bardzo banalne rzeczy!

Kupując wózek powinniśmy zwrócić uwagę na jego wszechstronność. Wózek powinien sprawdzać się na różnym podłożu: na nierównościach, piasku i śniegu. Dobrze, by mieścił się w bagażniku samochodowym, szybko się składał. Jego kolor powinien być w miarę neutralny jaskrawe, żółto-zielone kolory przyciągają muszki, a na ciemnych widać kurz i białe otarcia. Materiał powinien być ściągany, tak by w razie zabrudzenia można było go wyprać. Warto zwrócić uwagę, czy do kompletu można dobrać wózek spacerowy, którego można używać już około szóstego miesiąca życia dziecka, a także fotelik samochodowy i torbę na akcesoria dziecięce. Wózek nie powinien być zbyt ciężki (do 12 kg) i zbyt szeroki (rodziców czekają manewry między półkami sklepowymi i wnoszenie po schodach). Najlepsze i najbezpieczniejsze wózki mają ponadto: amortyzowane zawieszenie, lekki metalowy, chromowany stelaż, regulowaną, skórzaną rączkę, porządne hamulce, co najmniej 2 koła pompowane, pompkę, pasy bezpieczeństwa, kosz podsiedzeniowy, osłony przeciwdeszczowe, moskitierę, parasolkę chroniącą przed słońcem, tacki i uchwyty na kubki, wyjmowane materacyki i wkładki, pokrowiec na nogi dziecka.

Jeśli zależy ci na cenie to kupuj stacjonarnie!

Najlepiej wózek kupować w sklepie, a nie przez Internet. Gdy wózek się zepsuje, nie trzeba go odsyłać pocztą na własny koszt, by rozpatrzono reklamację, a potem tygodniami czekać na jego zwrot. Sklepy stacjonarne na czas reklamacji oferują zwykle jakiś wózek zastępczy – jest to duże ułatwienie. Poza tym zasada kupowania w sklepach stacjonarnych jest prosta, co dotknięte to sprawdzone. Może to głupie, ale z pewnością bardzo istotne dla zakupu na parę lat.

Jakie modele wózków obecnie są na topie?

Klasyka zawsze modna:

Zaletą wózków klasycznych jest duża gondola oraz 4 duże, pompowane koła, które łagodzą wstrząsy. Dzięki nim dziecko może podróżować bezpiecznie i wygodnie. Takie wózki polecane są szczególnie rodzinom mieszkającym w terenach górzystych i na wsiach, gdzie spaceruje się po nierównych, wyboistych ścieżkach. W nich najważniejsze i najczęściej doceniane cechy to: wygoda użytkowania i bezpieczeństwo maluszka oraz klasyczny designe.

Retro wózki:

Zaletą wózków retro jest ich unikatowy wygląd. Nie sposób z nimi przejść „niezauważonym”. Gondola jest duża, szeroka, koła pompowane, amortyzowane. Niestety większość z nich ma gondolę zamontowaną na stałe i nie do wszystkich można dokupić do kompletu spacerówkę. Za to ich designe rekompensuje wszystkie inne niedogodności. Jeśli stać was na tego typu wózek (ceny pomiędzy 2-7 tysięcy złotych), to warto go mieć, choćby po to by był uwieczniony na zdjęciu 😉

Designe, wygoda i niewielka cena, to zaleta wózków wielofunkcyjnych ze zwrotnymi kołami:

Wózki czterokołowe zwrotne są obecnie najczęściej wybierane przez rodziców. Ruchome koła umożliwiają łatwe skręcanie i szybkie reagowanie na trudnych powierzchniach, np. między półkami sklepowymi. Zazwyczaj 2 przednie (ruchome) koła są piankowe, a dwa tylne (nieruchome) są pompowane. Zwykle są to wózki wielofunkcyjne, które posiadają także w komplecie spacerówkę i akcesoria. W tej kategorii wózków można również przebierać jeśli chodzi o kolory i wykonanie. Można dobierać skórzane wstawki, np. na rączce czy klapie budy. Można komponować materac i wkład gondoli, tak by był wymienny i pasował nam do różnych stylizacji. Można również doposażać go w różne gadżety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here