Modny wózek to ten za parę tysięcy złotych, czy może kilkaset złotych? Jaki wózek wybrać by być w trendach i na topie? Podpowiadamy!

To nie science fiction to rzeczywistość!

Przede wszystkim w przypadku wózków z droższej półki liczy się fakt, że już w fazie projektowania ktoś pomyślał o wszystkich udogodnieniach dla dziecka oraz – co ważne – dla rodzica w trakcie użytkowania gondoli, spacerówki czy fotelika dla dziecka. Okazuje się, że projektanci prześcigają się wręcz w wymyślaniu wyróżniających dany model funkcji. Niektóre wózki mają wbudowany silnik elektryczny! Po co? Po to, by lekko i bez najmniejszego wysiłku można go było prowadzić po każdej, nawet najtrudniejszej nawierzchni. Do innych można doczepić zimą… narty zamiast przednich kół i staje się po prostu skuterem śnieżnym (na wypadek, gdybyście chcieli w górach szusować razem z wózkiem ;)) . Jeszcze inne pełnią funkcję krzesełka do karmienia (dzięki temu, że są umieszczone nieco wyżej i wykonane w technice kubełkowej).

Producenci prześcigają się w wymyślaniu wabików na klientów:

Niektóre modne wózki wielofunkcyjne mogą jeździć na dwóch kołach (mimo, że mają cztery) po to, by łatwiej się jeździło np. po piaszczystej plaży. Inne wózki wielozadaniowe kuszą dożywotnią gwarancją (wystarczy się zarejestrować), jeszcze inne – można później sprzedać w specjalnym systemie wózków używanych danej firmy (wysyłasz kurierem na koszt producenta, a pieniądze przelewem wracają na konto).

Kiedyś nowość, a dziś standard!

Światełka LED w podnóżku (dla lepszej widoczności zwłaszcza po zmroku), moskitiera wbudowana na stałe, ochrona przeciwsłoneczna dla dziecka (tkanina z filtrem przeciwsłonecznym UPF 50+) czy wentylacja gondoli (nie tylko dla utrzymania odpowiedniej temperatury, ale i jako okienko na świat dla dziecka) to już, powiedzmy w tym wypadku, mniej spektakularne udogodnienia. O montowaniu wózka przodem i tyłem do kierunku jazdy, regulowanej rączce, składaniu i rozkładaniu wszystkiego jedną ręką nie ma co nawet wspominać – to standard, który pojawia się w każdym modelu z wyższej półki.

Co jeszcze może nas zaskoczyć w nowoczesnych i najbardziej pożądanych wózkach dziecięcych:

Najmodniejsze i najnowocześniejsze materiały (np. super lekka guma, której nie da się przebić albo materiał, którego praktycznie nie można zabrudzić), a także wygląd – opływowe kształty wózków, wzory i kolory inspirowane najnowszymi trendami (egzotyczne liście monstera czy szykowne złoto i skóra w odcieniu koniaku). Powstają również specjalne wersje limitowane inspirowane tym, co w modzie jest akurat na topie lub wózki, które powstały przy współpracy ze znanymi projektantami mody (np. Jeremy Scott, dyrektor kreatywny marki Moschino) lub stylistami hollywoodzkich gwiazd (np. Rachel Zoe).

Jednak wciąż w modzie pozostają:

Wózki gondolowe z możliwością dołączenia wielu innych funkcji, ale bez zbędnego przepłacania- tutaj raczej liczy się wygoda, bezpieczeństwo oraz design zewnętrzny. Kolory raczej stonowane, wygodne w użytkowaniu. Stelaż lekki z amortyzacja oraz wygodnymi kołami pompowanymi i skrętnymi o 360o.

Spacerówki- przeznaczone dla dzieci, które już siadają lub zaczynają dopiero patrzeć na świat z innej perspektywy. To co w nich najważniejsze i zdaniem rodziców najmodniejsze to lekkość w użytkowaniu oraz możliwość składania w różne pozycje. Spacerówki mogą być wersją wielofunkcyjnych wózków lub stanowić odrębną grupę pojazdów.

Najmodniejsze kolory to:

  • Kolory skóry- brąz, beż oraz czerń
  • Kolory ziemi połączone z jednym mocnym akcentem
  • Kolory tradycyjne z jednym mocniejszym deseniem
  • Printy i desenie nawiązujące do jakiejś postaci lub wzoru lansowanego przez celebrytów (sowa, świnka, żyrafa)
  • Kolory ekscentryczne, niespotykane, dostępne u jednego konkretnego producenta- w ten sposób wszyscy wiedzą jaki wózek mamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here