Nowy członek rodziny, to przede wszystkim radość i spełnienie młodych rodziców. To satysfakcja, że wcześniej urodzone dziecko będzie miało zdrowe relacje z rówieśnikami, bo o to właśnie narodził się braciszek lub siostrzyczka. Ale narodziny dziecka to również spory wydatek dla rodziców oraz konieczność przewartościowania całego budżetu domowego. Wózek dziecięcy stanowi najważniejszą pozycję w tym budżecie. Bowiem jest najdroższy. Jak więc kupować ten potrzeby pojazd by, po pierwsze nie zbankrutować, zadbać o wszystkie szczegóły związane z bezpieczeństwem, no i mieć ładny i funkcjonalny przedmiot, który posłuży nam przez długi czas.

Oszczędność na wyprawce:

Zamiana niby potrzebnych rzeczy na takie, które masz w domu!

Nie wszystko, co jest reklamowane w telewizji albo co znajdziesz w sklepach z artykułami dla dzieci, musisz posiadać. Lepiej skorzystaj z doświadczenia innych mam – popytaj, jakich zakupów dla dziecka najbardziej żałują, co się sprawdziło, a co okazało się niepotrzebne. To pozwoli ci ograniczyć zakupy do naprawdę potrzebnych rzeczy. To właśnie od doświadczonych mam możesz się dowiedzieć, że wygodniejsze do ubierania są bluzeczki rozpinane niż zakładane przez główkę, a body są lepsze od ciągle podwijających się kaftaników. Że zamiast rożka możesz używać odpowiednio złożonego kocyka, a specjalną poduszkę do karmienia z powodzeniem zastąpi zwykła poduszka.

Ubranka od rodziny lub z outletów:

Jeśli masz w rodzinie lub wśród znajomych rodziców małych dzieci, popytaj ich o możliwość odkupienia lub otrzymania używanych ubranek i akcesoriów. Zazwyczaj te rzeczy nie są zniszczone, bo malutkie dziecko krótko i mało intensywnie z nich korzysta. Jeśli nie masz takiej możliwości, szukaj używanych ubranek i akcesoriów w sklepach z używaną odzieżą, komisach, na giełdach, w Internecie. Czasem można znaleźć niesamowite okazje i zaoszczędzić naprawdę niezłą sumę.

Warto kupować rzeczy w promocji. Sezonowe wyprzedaże umożliwiają zakup nawet o 70 proc. taniej. Świetnym rozwiązaniem jest również robienie zakupów w hurtowniach dziecięcych, które oferują bardzo atrakcyjne ceny. Na większych przedmiotach, np. wózku, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Z zakupami nie czekaj do ostatniej chwili, od początku ciąży na bieżąco przeglądaj oferty sklepów i porównuj. Będziesz miała czas na dokonanie najlepszego wyboru.

Nie daj się oszukać!

Producenci wiedzą, że możesz się nie znać, dlatego bądź od nich o krok do przodu!

Nie musisz mieć markowych ciuszków dla dziecka albo kosmetyków firm z najwyższej półki. Jest wiele polskich produktów, które jakością dorównują zagranicznym odpowiednikom, a są od nich o wiele tańsze. By się o tym  przekonać, czytaj skład na opakowaniach. Zobaczysz, że oliwka firmy X potrafi być dwa razy droższa od identycznej oliwki, ale mniej znanej firmy Y. Nie warto płacić za samą markę.

Nie rób zakupów na zapas, dzieci szybko rosną!

Ciuszków w najmniejszym rozmiarze nie musisz kupować zbyt dużo, bo dziecko szybko z nich wyrośnie. Lepiej mieć więcej rzeczy w ciut większym rozmiarze i najwyżej przez jakiś czas troszkę podwijać rękawki albo nogawki. Zamiast kupować oddzielnie szampon i płyn do kąpieli wybierz płyn 2 w 1, który łączy te dwa produkty. Kupując wózek, można wybrać ten wielofunkcyjny – głęboki, spacerówka, fotelik samochodowy w jednym. W komplecie przedmioty te kosztują mniej, niż gdybyś kupowała je osobno.

Zrób listę najpotrzebniejszych rzeczy!

Twoi bliscy na pewno będą chcieli kupić coś twojemu dziecku w prezencie. Poinformuj ich, jakiego typu prezenty najbardziej cię ucieszą. Podarunek w postaci paczki pieluch czy wanienki będzie bardzo praktyczny. Możesz również poprosić ich o to by razem ustalili, jak mogą złożyć się na najdroższą rzecz, która jest ci niezbędna. Jeśli nie stać cię na drogi wózek, a twoja rodzina jest wyrozumiała i pomocna to właśnie na tego typu rzecz może przeprowadzić składkę. Jeśli natomiast nie ma takie opcji, to wiele sklepów z wózkami dziecięcymi oferuje atrakcyjne zakupy na raty. Często są to raty 0%, tak więc nie poniesiecie żadnych dodatkowych kosztów. Jest to system często stosowany na zachodzie czy południu Europy. Niektóre firmy posunęły się o krok dalej i proponują swoim klientom leasing wózka, wszak to tez jakiegoś typu pojazd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here