Narodziny bliźniaków to nie lada wyzwanie dla rodziców i najbliższej rodziny, bowiem wszystkie zakupy należy mnożyć razy dwa. Rzecz dotyczy również wózka. Wózki bliźniacze niektórym ciągle kojarzą się z szerokimi gondolami, wyglądającymi jak „zwyczajny” wózek, tylko o wiele większymi. Tego typu wózki są jednak coraz mniej popularne, dziś częściej decydujemy się na wózki, których poszczególne elementy są od siebie niezależne. W końcu bliźnięta także mogą mieć różne potrzeby, jedno może woleć jeździć przodem, a inne tyłem, a wózki bliźniacze powinny dopasować się do ich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka dla bliźniaka?

Wszystko zależy od naszych potrzeb, a także od przyziemnych rzeczy, jak finanse i to, gdzie będziemy wózek bliźniaczy trzymać i gdzie będziemy nim podróżować. Jeśli w naszym bloku jest wąska, ale długa winda, powinniśmy raczej myśleć o wózku, w którym siedziska montuje się jedno pod drugim (lub jedno za drugim). Podobnie z „technicznymi” rzeczami, jeśli nie będziemy wybierać się na wyprawy w teren, zdecydujmy się raczej na koła piankowe a nie pompowane, cały wózek będzie dzięki temu lżejszy.

Przede wszystkim:

  • wózek bliźniaczy dopasuj do swoich potrzeb
  • ważne także, aby poszczególne elementy były od siebie niezależne – np. aby siedziska móc montować w różnych kierunkach, aby miały oddzielne budki itp.
  • wózki bliźniacze wielofunkcyjne wybieraj podobnie, jak „standardowe” wózki – może się okazać, że np. wersji spacerowej nie będziesz długo korzystać, lepiej wybrać wózek pod kątem gondoli
  • jaki wózek bliźniaczy wybrać? poczytaj opinie na forach, podpytaj doświadczonych mam – one na pewno mają praktyczne podejście, korzystają z wózków, zwracają uwagę na rzeczy, które wychodzą dopiero podczas użytkowania

Rodzaje wózków bliźniaczych:

Tak, jak w przypadku wózków dla jednego dziecka, tak i przy wyborze wózka bliźniaczego również występują różne ich typy, najczęściej podobne do tych pojedynczych i często zdublowane, ale nie zawsze.

Wózki bliźniacze 3 w 1:

To po prostu takie wózki, na których do jednego stelażu możemy wpiąć gondolę, siedzisko spacerowe jak i pierwszy fotelik. W zależności od modelu, możemy je wpinać bezpośrednio do ramy albo za pomocą specjalnych adapterów (najczęściej dotyczy to fotelików). Wózki bliźniacze wielofunkcyjne mają różny układ siedzisk: tak, jak już wspominałam, może być np. tak, jak pamiętamy z dawnych lat: szeroka gondola dla dwójki dzieci. Jednak takie modele odchodzą już do lamusa. Teraz coraz mniej widzi się podwójnych wózków, gdzie dzieci siedzą koło siebie, częściej spotyka się modele, w których maluszki są za sobą (są wózki bliźniacze jeden za drugim w których zarówno gondole, jak i siedziska spacerowe można ustawiać przodem i tyłem do kierunku jazdy, niezależnie od siebie) albo jedno pod drugim. W tej drugiej opcji podwójny wózek jest zdecydowanie mniejszy, jego ogólny zarys nie jest dużo większy od pojedynczego wózka.

Wózki bliźniacze w typie spacerówki:

Tego typu wózki dla bliźniąt najczęściej wyglądają jak dwa wózki połączone w jeden. Mamy  dwie niezależne od siebie spacerówki (możemy oddzielnie regulować oparcie, podnóżek, budkę), które mają jedne rączki – dwie lub trzy, w zależności od modelu. One także składają się, podobnie jak pojedyncze wózki, z tym, że musimy liczyć się z tym, że bliźniaczy wózek spacerowych nie będzie miał tak kompaktowych wymiarów, jak pojedyncza „parasolka”.

Wózek dla bliźniąt X-Lander:

Głównymi zaletami wózka X-Lander X-Twin jest jego stabilność oraz zwrotność. Produkt przeznaczony jest dla bliźniąt i charakteryzuje się wyjątkową lekkością jeśli chodzi o modele z tej samej kategorii. Dużym udogodnieniem jest możliwość szybkiego demontażu kół, co ułatwia transport wózka, jego przechowywanie oraz składanie. Staranność wyważenia jest gwarancją stabilności i bezpieczeństwa w trakcie przewożenia nie tylko jednego dziecka, ale również dwojga maluchów. Jego atrakcyjność zwiększa system Duo Color, który z pewnością docenią mali pasażerowie – daje on dzieciom większą radość z kolorów wnętrza wózka – każdy z bliźniaków widzi inne wzory. Siedziska wyposażone są w bawełnianą wyściółkę oraz miękkie materacyki, a regulowany podnóżek zapewnia wygodne i swobodne ułożenie nóżek w dowolnej dla dziecka pozycji. Wózek jest bardzo prosty w obsłudze, a przy tym jest komfortowy i praktyczny. Dostępny jest w wersji Energy, Jungle, Rocky i Volcano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here