Wózek to jedna z podstawowych rzeczy, w które trzeba się zaopatrzyć przed pojawieniem się dziecka na świecie. Zakup wózka to niemały wydatek, dlatego najlepiej wybrać taki, który będzie odpowiedni zarówno dla noworodka, jak i dla starszego dziecka, czyli wózek, którego można używać jako gondoli oraz w formie spacerówki.

Wózek wielofunkcyjny, co to w praktyce oznacza?

To, że wózek dziecięcy jest wielofunkcyjny, oznacza, że można go używać jako wózka z gondolą dla dziecka, które jeszcze nie siedzi, a gdy szkrab podrośnie, z wózka można zrobić spacerówkę, w której maluch będzie mógł wygodnie podróżować w pozycji siedzącej. Taki wózek to tak zwany wózek „2 w 1”, ale dostępne są również wózki „3 w 1”, czyli takie, które oprócz wózka z gondolą i spacerówki, po zdemontowaniu stelaża mogą być używane jako fotelik samochodowy. Wózki wielofunkcyjne określa się czasami również mianem hybryd.

Wydatek wart rozważenia!

Wprawdzie wózki wielofunkcyjne są zazwyczaj droższe niż zwykłe wózki z gondolą albo spacerówki, jednak jednorazowy wydatek wystarcza na kilka lat, od momentu narodzin dziecka, do czasu, gdy na spacery maluch będzie wychodził na własnych nóżkach. Wózki wielofunkcyjne są równie bezpieczne i komfortowe dla dziecka, co zwykłe wózki i nie powinny sprawiać większych problemów przy manewrowaniu. Dzięki temu, że poszczególne elementy wózka wielofunkcyjnego można w łatwy sposób rozmontować i ponownie złożyć, gondola może posłużyć na przykład jako kosz do przenoszenia dziecka, jeśli zajdzie taka nagła potrzeba.

Hybrydy i ich wady!

Największą wadą, która najczęściej powstrzymuje rodziców przed zakupem wózka wielofunkcyjnego jest duży koszt hybrydy. Z tego względu, decydując się na zakup wielofunkcyjnego wózka, musicie się nastawić na jednorazowy spory wydatek.

Poza tym, wózki wielofunkcyjne są zazwyczaj cięższe niż zwykłe wózki albo spacerówki, co stanowi problem zwłaszcza dla osób, które mieszkają na piętrze i będą zmuszone do dźwigania wózka po schodach lub do windy. Kolejną wadą wózków wielofunkcyjnych jest to, że niektóre modele nie są łatwe do składania, a to może być irytujące, szczególnie dla osób, które często przewożą wózek w bagażniku samochodowym albo składają wózek do przechowywania w domu. Funkcjonalność i prostota obsługi wózka zależy jednak w dużej mierze od wybranego modelu, dlatego przy zakupie warto dokładnie obejrzeć i wypróbować wózek, aby mieć pewność, że będzie on spełniał wszystkie najważniejsze wymagania.

Przejdźmy do najmodniejsze hybrydy czyli do wózka Stokke:

Wózek wielofunkcyjny Stokke Xplory oprócz komfortu i ochrony zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i pogłębia więź między rodzicem, a maluszkiem. Jako jedyny na rynku umożliwia ustawienie siedzenia spacerowego w bliskiej odległości od mamy czy taty, co jest szczególnie ważne w początkowej fazie rozwoju dziecka. Oprócz spacerówki, na stelażu tego modelu można mocować także gondolę niemowlęcą, więc z powodzeniem sprosta potrzebom maluchów od pierwszych chwil po narodzinach, aż do ok. 3 roku życia. Wózek głęboko-spacerowy Stokke Xplory jest gwarancją lekkości jazdy i znakomitej zwrotności, które idą w parze z atrakcyjną stylistyką i wesołą kolorystyką. Kolory: Light Green, Dark Navy, Red, Purple, Brown, Blue, Beige.

Oprócz tego wózki Stokke to:

  • aluminiowo-polimerowy stelaż o wysokiej odporności na uszkodzenia, stworzony w oparciu o normy obowiązujące w produkcji samochodów i samolotów
  • mocny hamulec nożny blokujący jednocześnie oba koła tylne
  • wyważone podwozie opierające ciężar wózka w równej mierze na każde z kół
  • regulowana, pięciopunktowa uprząż oraz pałąk ochronny, dzięki którym maluch nie zsunie się z siedziska
  • dodatkowe przykrycie umieszczone w gondoli niemowlęcej dla lepszej ochrony i zwiększenia komfortu najmłodszych pociech
  • solidne opony z mikropęcherzykami powietrza pozwalające na zredukowanie wstrząsów i tarcia pojawiającego się podczas jazdy
  • położenie spacerówki w bliskiej odległości od rodzica umożliwia zbudowanie u dziecka poczucia bezpieczeństwa
  • pełna zgodność ze standardami międzynarodowymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here